Ayak bakım maskeleri

Ayaklar gün içinde bütün yükü taşır ve uzun süre ayakta durmak bazı sorunları da beraberinde getirebilir. Yaz yada kış fark etmeksizin ayaklara gereken özen gösterilmelidir. Ayak bakımı için maske tariflerini uygulayarak ayaklarınıza gereken özeni gösterebilirsiniz. İşte ayağınız için uygulayabileceğiniz maskeler:

08 Eylül 2016, Perşembe 16:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ayaklar gün içinde bütün yükü taşır ve uzun süre ayakta durmak bazı sorunları da beraberinde getirebilir. Yaz yada kış fark etmeksizin ayaklara gereken özen gösterilmelidir. Ayak bakımı için maske tariflerini uygulayarak ayaklarınıza gereken özeni gösterebilirsiniz. İşte ayağınıza uygulayabileceğiniz maskeler:

AYAK BAKIM MASKESİ NASIL YAPILIR?

AYAK BAKIM MASKESİ NASIL YAPILIR?

Malzemeler: 1 çay kaşığı melisa çayı, 5 adet defne yaprağı, 1 çay kaşığı lavanta yağı, 2 litre kaynar su. Kaynayan suya defne yapraklarını atın ve demleyene kadar bekleyin. Demlenen suya melisa yaprağı ve lavanta yağını ilave edin. Hazırladığınız suyun ılımasını bekleyin ve ayaklarınızı içine sokun. Ayak tırnak etleri için de ayak yorgunluğu da bu ayak maskesi ile giderilecektir. Ayaklarınızı bu suda 15 dakika beklettikten sonra evde kullandığınız vazelin yağı ile ayaklarına masaj yapın.

AYAK ÇATLAKLARI İÇİN MASKE

AYAK ÇATLAKLARI İÇİN MASKE

Malzemeler: 3 tatlı kaşığı deniz tuzu, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 8 çilek. Çilekleri kasenin içinde ezin ve zeytinyağı, badem yağı, deniz tuzunu ilave edip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımla ayaklarınızı ovalayın ve 10 dakika sonra ılık suyla ayaklarınızı durulayın. Haftada 1 kez karışımı uygulayabilirsiniz.

AYAK ÇATLAKLARI İÇİN OKALİPTÜS YAĞI TARİFİ

AYAK ÇATLAKLARI İÇİN OKALİPTÜS YAĞI TARİFİ

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı okaliptüs yağı, 1 çorba kaşığı toz şeker. Toz şekeri bir miktar su ile karıştırdıktan sonra topuklarınızı ovalayarak masaj yapın. Sonrasında okaliptüs yağıyla tüm ayağınıza masaj yapın. Sonrasında çorap giyip 3 saat bu şekilde bekleyin. Sürenin sonunda ayaklarınızı ılık suyla durulayabilirsiniz.

AYAKLARI PÜRÜZSÜZLEŞTİREN DOĞAL BAKIM

AYAKLARI PÜRÜZSÜZLEŞTİREN DOĞAL BAKIM

Malzemeler: Çeyrek çay bardağı süt, 4 tatlı kaşığı zeytinyağı, çeyrek çay kaşığı toz tarçın 1 adet limon suyu, yeteri kadar su. Leğen içine ayaklarınızı yakmayacak seviyede sıcak su koyun ve içine malzemelerin tümünü ilave edin. Ayaklarınızı leğene sokup 20 dakika bekletin. 20 dakika sonra çıkardığınız ayaklarınızı sabunla yıkayarak kurutun, işlemden sonra ayak bakım kremi sürün. Ayaklarınız pürüzsüz ve yumuşak hale gelmesini sağlayan bu doğal ayak bakımı tarifini her hafta yapmaya özen gösterin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gözlerimiz kalp kalp: Instagram'da bu hafta dibimizi düşüren 22 şey