Ayak banyosu çeşitleri ve iyi geldiği sağlık sorunları

Sağlığınıza fayda sağlaması için artık ayak sıpa uzmanlarına gitmenize gerek yok. Ayak banyosu ok az bir maliyetle ve her evde bulunabilecek içeriklerle hazırlanabilir. Bu malzemeler kan dolaşımını uyarabilir, bazı hastalıkların iyileşmesine yardımcı olabilir ve aklınız ve bedeniniz üzerinde güçlü bir etkiye sahip olabilir. İşte sağlığınıza iyi gelecek ayak banyosu çeşitlerimiz.

25 Ekim 2019, Cuma 15:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Şiş ayaklar için soğuk ve sıcak su yöntemi

Şiş ayaklar için soğuk ve sıcak su yöntemi

Farklı su sıcaklıkları ayaklarda daha iyi kan dolaşımını teşvik etmek için harika bir yöntemdir. Yine de, kullandığınız suyun çok sıcak olmadığından emin olun.


2 kova alın ve birincinin yarısını sıcak, ikincinin yarısını soğuk suyla doldurun. Ayaklarınızı 10 dakika sıcak suya batırın, sonra onları soğuk suya 10-12 dakika daha koyun. Sıcak suya geri dönün ve ayaklarınızı 5 dakika daha orada tutun.

Kötü kokulara narenciye yöntemi

Kötü kokulara narenciye yöntemi

 

Ilık suyla dolu bir kovanın içerisine limon dilimleri 4 damla nane yağı, 4 damla çay ağacı yağı ve 3 çorba kaşığı kabartma tozu ekleyin. Yaklaşık yarım saat boyunca ayaklarınızı karışımın içinde bekletin. Ayak kokusu sorununuzu çözmeye yardımcı olacaktır.

Okaliptusla stresi azaltın

Okaliptusla stresi azaltın

Suyun içerisine epsom tuzunu ve okaliptüs yağını istediğiniz miktarda ekleyin. ayaklarınızı 20 dk. Bu suyun içerisinde bekletin.


Lavanta banyosu ağrılarınızı azaltır 


Lavanta, doğal bir ağrı kesici olarak bilinir. Bu banyo , ağrılı eklemleri yatıştırmaya ve kasları rahatlatmaya yardımcı olurken, güzel aromasıyla beyninizi sakinleştirir.


 Ilık su banyosuna 1/2 bardak Epsom tuzu, 2 çorba kaşığı kabartma tozu ve 6 damla lavanta esansiyel yağı ekleyin. Ayaklarınızı orada 15 ila 30 dakika beklet

Sirkeli su yöntemi

Sirkeli su yöntemi


Elma sirkesi hem şişmiş ayaklarınıza hem de ayak kokusundan kurtulmanıza yardımcı olur. Sirke iyi antifungal özelliklere sahiptir, bu nedenle ayak tırnağı mantarı olanlar da denemek isteyebilir.


Cildinizi kurutmaması için soğuk su kullanın. 1 ölçü sirkeyi 2 ölçü suyla karıştırın ve ayaklarınızı 10-15 dakika kadar karıştırın. in.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Göğüs ve boyun kırışıklıklarını dert edenlere yeni bir teknik: Dekolte estetiği