Ayakkabı alışverişinde az masrafla şık görünümün sırrı

Bazı detaylara dikkat ederek, lüks bir markaya çok para vermek yerine aynı görünümü yakalayabileceğinizi biliyor musunuz? Şıklık için pahalı bir ayakkabı almak ya da sürekli yenilemek yerine bu taktikleri denemelisiniz.

18 Nisan 2018, Çarşamba 11:28
A A
Yürüyemediğiniz ayakkabılardan uzak durun

Yürüyemediğiniz ayakkabılardan uzak durun

Yüksek topuklar nedeniyle yeni doğmuş bir ceylan gibi ürkek ürkek ve tuhaf tuhaf yürürsek, nerede kaldı ayakkabıların şıklığı? Unutmayın, ne olursa olsun en yakışan ayakkabı, yürüyebildiğimiz ayakkabıdır.

Ayağınıza tam uyan ayakkabıyı seçin

Ayağınıza tam uyan ayakkabıyı seçin

Ayağa tam oturan ayakkabı bulmak zor. Ya önü sıkıyor ya arkası sıkıyor ya kenarlarda boşluk oluyor. Biz de aman olsun canım diye alıyoruz ama bu durum hem kötü bir görünüm oluşturuyor hem yürüyüşümüzü hem de duruşumuzu bozuyor. Ayakkabının ne kadar güzel olduğunu düşünürsek düşünelim, bize göre değilse, almayarak daha şık olabiliriz. Ya da ek tabanla işi çözüp çözemeyeceğimize bakabiliriz. Paramızın boşa gideceği bir ayakkabıya harcama yapmamaya çalışalım.

Platformlu ayakkabılar riskli

Platformlu ayakkabılar riskli

Modacılara göre platformsuz ince tabanlı ayakkabılar her zaman daha zarif bir görünüm oluşturuyor. Özellikle gizli platformların ayakkabıda ucuz görünüm yarattığı söyleniyor.

Sadelik şıklıktır

Sadelik şıklıktır

Kıyafette olduğu gibi ayakkabıda da yalın modelleri tercih etmek her zaman daha risksizdir. Süslü payetli ayakkabılar, çok büyük incelikle yapılmış olmalı. Ucu kaçtığı anda korkunç bir görünüm yaratabilir ve kombilenmesi zordur. Tek başına çok beğendiğiniz ayakkabıyı, ayakkabılığın derinliklerine hapsetmek zorunda kalabilirsiniz. Oysa düz, siyah, kahverengi, nude, krem ya da pastel sade bir ayakkabı daha çok işinize yarayacaktır.

Renklere dikkat

Renklere dikkat

Vitrinde şekerleme gibi tatlı duran canlı renklerdeki rugan ayakkabılara dikkat! Bu ayakkabılar çabuk eskiyen, kolay çizilen modellerdir. İlle de canlı renklere sahip olmak istiyorsak, süet modelleri tercih ederek daha uzun ömürlü ayakkabılara sahip olabiliriz.

Deriler iddialı olmasın

Deriler iddialı olmasın

Gerçek deri olmayan modellerde iddialı tasarımlardan kaçınmakta fayda var. Yapay deride kaliteli bir görünüm yakalamak son derece zor. Özellikle yapay deri uzun çizmeler iyi bir seçim olmayabilir. İmitasyon derde kısa ve düz modellere yönelebiliriz.

Eskimiş ayakkabılara bakım şart

Eskimiş ayakkabılara bakım şart

Sırf üzerinde bir markanın hologramı var diye, aşınmış, topuğu kaymış, eskimiş ayakkabılar giymekten kaçınalım. Ayakkabınıza değer veriyorsanız ve uzun süreli kullanmayı düşünüyorsanız, bakımını yaptırın. Gerekirse boyatın, çıkan topuklarını yaptırın, böylelilikle az masrafla yeni gibi olur.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.