Ayakkabının kilosu 5 TL

Hangar Ayakkabı, Şişli mağazasının bir bölümünde 5 ton ayakkabıyı kiloyla satışa sunacak

17 Ekim 2009, Cumartesi 12:57
A A

Hangar Ayakkabı’dan yapılan açıklamada, şirketin bu sayede hem sezon geçişlerinde makinelerin çalışmasını sürdüreceği, hem de işçi çıkartmanın önüne geçmiş olacağı kaydedildi.

Hangar Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk, şunları kaydetti: "Ayakkabının kiloyla satılabileceğini ispat etmek istiyoruz. Bunu dönemsel olarak büyük mağazalarımızda yapacağız. Sezon geçişlerinde, işlerin azaldığı, kıştan yaza, yazdan kışa geçişlerde diyeceğiz ki; bu ayakkabıları teker teker satmak zor oluyor. Kiloyla satalım, hem üretim devam etsin, hem de vatandaş ayakkabı ihtiyacını gidermiş olsun." Bugüne kadar 1 TL;ye ayakkabı sloganıyla vatandaşın mağdur edildiğini savunan Alpaslan Selçuk, "Buna satış değil, insanı kandırmak denir" dedi.

HERKESE 1 SEPET DOLDURMA HAKKI VERECEĞİZ

Hangar Ayakkabı’nın kiloyla kaç çift ayakkabı satacağı konusuna da açıklık getiren Selçuk, şunları kaydetti: "Bizim amacımız insanları kandırmak değil. Elbette mağazamızın bir bölümünü kiloyla satışa ayıracağız. Fakat kiloyla satacağımız miktar 5 ton olacak. 50-100 çift değil. Yani 3-5 kişiye değil, yüzlerce insana bu fırsatı vermiş olacağız. Kiloyla satılan bir reyon ayıracağız. Herkese bir sepet doldurma hakkı vereceğiz. Sepette kaç çift var? Diyelim ki 10-15 çift olsun. 5 kilo civarı olacak. Kilosu 5 liradan 5 kilo için 25 lira ödeyecek. Yani 1 çift ayakkabı 2-2.5 liraya gelecek. Hassas terazide gramı gramına tartacağız. Gramı gramına ödeme yapılacak." Kiloyla ayakkabı satışının şimdilik 6 büyük mağazada gerçekleştirileceğini anlatan Alpaslan Selçuk, ilki Şişli mağazasında gerçekleşecek olan kiloyla ayakkabı satışının daha sonra Bakırköy, Avcılar, Kartal, Eskişehir ve Adapazarı;nda son bulacağını söyledi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.