Ayakları zincirli halde evden kaçan çocuk koruma altında

Eskişehir’de eve geç geldiği gerekçesiyle amcası tarafından zincire vurulduğu iddia edilen 12 yaşındaki çocuk, olay yeri yakınlarındaki inşaat işçileri tarafından kurtarıldı. Zincirle bağlanan çocuk, devlet korumasına alındı

01 Kasım 2017, Çarşamba 19:52
A A

Emek Mahallesi Akhisar Sokak’taki bir evde yaşadığı öğrenilen Y.M.T, eve geç geldiği gerekçesiyle amcası tarafından zincirle bağlandı. Evde kimsenin olmadığını fırsat bilerek kaçıp yakında bulunan inşaat işçilerine sığındı. 

AYAKLARINDAKİ ZİNCİRİ KIRDILAR

AYAKLARINDAKİ ZİNCİRİ KIRDILAR

İnşaat işçilerinin ayaklarındaki zinciri kırıp kurtardığı çocuk, durumun polis ekiplerine bildirilmesi üzerine olay yerinden alındı. 

ÇOCUK KORUMA ALTINA ALINDI

ÇOCUK KORUMA ALTINA ALINDI

Olayla ilgili amca İzzet T.’nin ifadesi alınırken, çocuğun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından korunmaya alındığı öğrenildi.

İlgilerin, çocuğun ifade ettiği diğer 2 kardeşi için de yarın gerekli inceleme ve araştırmaları yapacağı öğrenildi. 

'BEN BUNU HAK ETMEDİM'

'BEN BUNU HAK ETMEDİM'

Ayakları zincirle bağlı olarak evden kaçan çocuk, ilk ifadesinde "Annem babam vefat etti, babaannemin yanında kalıyorum. Amcam bağladı beni bu şekilde. Eve geç geliyorum diye. Amcamın 5 çocuğu var. 3 kişi de biz varız. Akşam 7-8 de eve gidiyorum. Ben bu durumu hak etmedim. Hiç bir çocuk hak etmez. Amcam niye yaptı bilmiyorum" dedi. 

Sıradaki haber yükleniyor...