Ayaklarıyla masal kapağı çizdi

Ayaklarıyla masal kapağı çizdi

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev'in eşi Svetlana Medvedev, Türkçe'ye çevrilen Rus masallarının kapak resmini ayaklarıyla çizen 7 yaşındaki Sümeyye Boyacı'ya teşekkür mektubu gönderdi

05 Kasım 2009, Perşembe 12:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geçen yıl Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle Rusça'ya çevrilen ve 20 bin adet basılan Türk masalları kitabı Rus öğrencilere dağıtıldı. Bu kez Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği, Spivakov Vakfı ve Ankara-Rus Kültür Derneği işbirliğiyle Türkçe’ye çevrilen ve basım aşamasında bulunan 6 Rus masalının yer alacağı kitabın kapak resmini Sümeyye ayaklarıyla yaptı.

Sümeyye’nin "Altın Balık" adlı Ebru sanatı ve guaj boyayla yaptığı resim, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi ve Spivakov Vakfı Türkiye Temsilcisi Amine Aygistova tarafından Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev’in eşi Svetlana Medvedev’e gönderildi.

Bunun üzerine Svetlana Medvedev de küçük Sümeyye’ye Rusya’nın Ankara Büyükelçiliğince iletilmek üzere teşekkür mektubu yazdı. Teşekkür mektubunu küçük Sümeyye ve ailesine Amine Aygistova teslim etti.

12 Şubat'ta Moskova’ya giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e verilmişti. Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül de küçük Sümeyye ile birlikte Boyacı ailesini ikamet ettikleri Dışişleri Konutu’nda 27 Şubatta ağırlamıştı

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan mesai saati açıklaması