Ay'da gizli üs iddiası

Ay'da gizli üs iddiası

'Google Moon'daki Ay yüzeyinde, sıra sıra dizili barakaların bulunduğu askeri üssü andıran görüntüleri şaşkınlık yarattı

07 Aralık 2010, Salı 11:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ay'ın dünyadan görülmeyen karanlık tarafında uzaylı üssü olduğu söylentiler yıllardan bu yana sürerken İngiliz Sun gazetesi bazı görüntüler yayınladı.

Görüntülerde, bir vadi içinde bulunan ve bir askeri havaalanını andıran üssün çevresinde dağlar bulunduğu göze çarptı. Bilim adamları, yeni elde edilen kanıtların, ayın bazı astronomların düşündüğü gibi tamamen ölü bir gezegen olmadığını öne sürerken ay yüzeyinde zaman zaman yoğun hareketlilik gözlendiğini söyledi.

Uzun aralıklarla da olsa ay yüzeyinde değişiklikler olduğu rapor edildiği bildirildi. ABD Donanması'nın eski istihbarat görevlisi Milton Cooper da, Ay üzerinde bulunan ve istihbaratçıların ‘Uzaylı Üssü Luna' olarak adlandırıldıkları bir üsten söz ettiği hatırlatıldı.

Cooper’a göre, Ayı'n uzak kesimlerinde bulunan bu üs dünyanın uydusuna inen ‘Apollo astronotları' tarafından da görülmüş ve filme alınmıştı.

‘Ana gemi' adı verilen devasa uzay gemilerinin bulunduğu bu üste, çok büyük makineler kullanılarak maden çalışmaları yapıldığı öne sürüldü. 

Alpaslan DÜVEN/LONDRA (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aksiyon sinemasının en tehlikeli sürücüsü belli oldu