Aydan Şener yıllara meydan okudu: İşte Aydan Şener'in son hali

Aydan Şener bikinisiyle poz verip, Instagram’dan paylaştı. 1981 Türkiye güzeli, “Photoshop var mı?” diye soran takipçilerine yanıt verdi.

13 Temmuz 2020, Pazartesi 10:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aydan Şener (57) önceki gün bikinisini giyip verdiği bir pozu Instagram’da paylaştı. 1981’de Türkiye Güzeli seçilen, 90’lı yıllarda ekrana damga vuran Aydan Şener “Fotoşop var mı?” diye soran takipçilerine şu cevabı verdi:

Filtre ve photoshop kullanmayı bilmiyorum. Bende her şey orijinal.

Aydan Şener kimdir?

Aydan Şener kimdir?

Aydan Şener, 1 Mart 1963'te Kilis'te doğdu. Bir yaşındayken Bursa'ya yerleşti. Orta ve lise öğrenimimi Bursa'da tamamladı. 1981 yılında Türkiye Güzeli seçildi. Çok kısa bir süre mankenlik yaptı. Oyunculuğa başlaması 1983 yılında Küçük Ağa dizisiyle gerçekleşti. 1983 yılında evlendi.


Daha sonra Çalıkuşu, Yeniden Doğmak, Samanyolu, Fatih Harbiye dizilerinde oynadı. Çalıkuşu dizisindeki Feride rolünü yönetmen Osman Seden teklif etti.


Aydan Şener, Çalıkuşu'ndaki rolü için şöyle konuşmuştu:

Fiziksel olarak da bu role çok uygun olduğumu düşünüyordu Osman Bey... Ben de çok büyük bir eser olduğu için hiç düşünmeden kabul ettim. 21 yaşındaydım. Beni çok etkiledi bu karakter.

Çünkü Feride ayakları yere basan ama aynı zamanda da idealist bir köy öğretmeniydi. Çok duyarlı, duygulu; aynı zamanda çok onurlu ve gururlu bir kadındı. Bu yönleriyle beni çok etkilemişti. Çok severek oynadım. Ve çok iyi yorumladığımı düşünüyorum açıkçası.

Aydan Şener, 90'lı yıllarda TRT ve özel TV'lerle dizi ve film anlaşmaları yaptı. Kendi ifadesiyle, 1988 yılında dünyaya getirdiği kızı Ecem hayatının en önemli varlığı. 1991 yılında ise eşinden ayrıldı.İlk kazandığı para

İlk kazandığı para

İlk kazandığım para ilk para 1981 yılında ‘‘Küçük Ağa’’ ile başladım oyunculuk hayatıma. Ya beş yüz lira ya da beş yüz bin lira kazanmıştım. Gün geçtikçe sıfırlar artıyor. O yüzden net hatırlayamıyorum aldığım maaşı. Sanırım beş yüz bin liraydı. O zaman için iyi bir para kazanmıştım ve ufak tefek yatırımlar yaptım. Tabii aileme hediyeler almayı ihmal etmedim.


Oyuncu olmasaydı gazeteci olacaktı

Oyuncu olmasaydı gazeteci olacaktı

Eğer oyuncu olmasaydım; Gazeteci olmak isterdim. Lise çağlarından beri bir tutkuydu benim için. Ama gazeteci olamasam da gazetecilerle içli dışlı olduk sonunda! Sürekli yeni insanlarla tanışma imkanı bana çok cazip geliyor. İletişim kurmak, gözlemek ve yansıtmak çok zevkli.


Şimdiki aklım olsa, şöhretli bir kadın olarak yaşamayı tercih etmezdim. 18 yaşından bu yana bu şekilde yaşıyorum. Çok güzel tarafları da var. Hem sayılmak hem sevilmek çok güzel bir şey. Şimdikiler bir iki sene popüler oluyorlar, kendilerini dünyanın merkezi sanıyorlar. Ama üç beş sene sonra yoklar. Saygın şöhreti koruyabilmek için kendinizden bir şeyler veriyorsunuz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beyza Şekerci'nin mavi tur şıklığı