Aydın Büyükşehir 23 Nisan'da çocukları eğlendirdi

Aydın Büyükşehir 23 Nisan'da çocukları eğlendirdi

23 Nisan 2019, Salı 17:30
A A
Aydın Büyükşehir 23 Nisan'da çocukları eğlendirdi

AYDIN Büyükşehir Belediyesi'nce gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 güne yayılan 23 Nisan kutlamalarında binlerce çocuk, aileleriyle birlikte Atatürk Kent Meydanı'nda düzenlenen çeşitli etkinliklere katıldı. Kurulan oyun çadırlarında oynayan çocuklar, gün boyu süren yarışmalarda birbirleriyle yarışarak ödüller kazandı. Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezlerindeki kurslara katılan çocuklar ise şarkılar söyleyip, dans etti. Bilim ve Deney Evi Çadırında da çeşitli etkinlikler yapıldı. Büyükşehir Belediyesi çocuklara çeşitli ikramlarda bulundu. Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ise, Şükran Güngör- Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu'nda 'Süper Kahraman Pak Çocuk' ve 'Kırmızı Başlıklı Kız' adlı çocuk oyununu sahneledi. Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde de 'Hayallerini Renklendir' adlı resim sergisi ziyarete açıldı.

Çocukların gönüllerince eğlenmeleri için bu organizasyonu düzenlediklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu, "Çocukların Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan'da eğlenmelerini, gülmelerini görmek bizleri çok mutlu ediyor. Bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun" diye konuştu.

Burhan CEYHAN / AYDIN, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...