Aydın Tabip Odası Başkanı Esat Ülkü corona virüsten hayatını kaybetti

Aydın Tabip Odası Başkanı Esat Ülkü corona virüsten hayatını kaybetti

Corona virüse yakalanan Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Esat Ülkü, 2 hafta önce sevk edildiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde beyin ölümünün gerçekleştikten kısa süre sonra hayatını kaybettiği belirtildi.

13 Ekim 2020, Salı 14:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görüldüğü günden bu yana 9 bine yakın kişinin hayatını kaybetmesine neden olan corona virüs Aydın'da tıp camiasını da yasa boğdu. Aydın Tabip Odası Başkanı Esat Ülkü, Ekim ayı başında corona virüse yakalandı.

Nazilli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Esat Ülkü, daha sonra İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Yaklaşık 2 haftadır burada tedavi gören Başkan Ülkü, koronavirüs tedavisi görürken önce böbreklerini kaybetti. Daha sonra corona virüs tedavisinin yanında diyalize de girmeye başlayan Ülkü, bugün sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kendisi gibi corona virüsten dolayı tedavi gören Esat Ülkü'nün kardeşi ve eniştesinin de tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Aydın Tabip Odası Başkanı Esat Ülkü'nün vefat haberi başta ailesi olmak üzere tüm sağlık camiasını yasa boğdu. Ülkü'nün cenazesinin yarın memleketi Nazilli'de toprağa verileceği öğrenildi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çanakkale Boğazı hava koşulları nedeniyle trafiğe kapatıldı