Aydın Valiliği: Eksik veya yanlış bilgi verenlere ceza yazılacak

Aydın Valiliği: Eksik veya yanlış bilgi verenlere ceza yazılacak

Aydın’da corona virüs tedbirleri kapsamında temaslıların tespit edilmesi için eksik, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren corona virüs tanılı vatandaşlara cezai işlem uygulanacak.

27 Eylül 2020, Pazar 19:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs tedbirleri kapsamında temaslı olan vatandaşlar ile ilgili filyasyon çalışmaları devam ederken, Aydın İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu tarafından önemli bir karar daha alındı. Alınan karara göre corona virüs tanısı ile hastaneye kaldırılan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında eksik, yanıltıcı veya yanlış bilgi vermesi durumunda, bu kişilere cezai işlem uygulanacak.

Valilik açıklaması

Konu ile ilgili Aydın Valiliği tarafından yapılan açıklamada “Corona virüs tanısı konulan hastalarımızın temaslılarına ilişkin olarak bazı durumlarda eksik bilgi (ekonomik kaygılarla özel sektörde çalışan temaslı kişiler hakkında doğru bilgi verilmemesi) verdikleri, bazı durumlarda ise gerçekte temaslı olmayan kişilerin (temasta olunmadığı halde farklı sebeplerle kamu personelinin temaslı olarak bildirilmesi) temaslı kişiler olarak bildirdikleri tespit edilmiştir. Corona virüs tanılı hastalar tarafından temaslı kişiler hakkında yapılan eksik, yanıltıcı veya gerçeğe aykırı beyanlara ve bildirimlere ilişkin olarak bu tür eylemler içerisinde bulunanlar hakkında Türk Ceza Kanununun 206’ncı maddesi gereğince işlem yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

AYDIN (İHA)Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 27 Eylül corona virüs tablosu açıklandı