Aydın'da yüksek kesimlere kar yağdı

Aydın'da yüksek kesimlere kar yağdı

Aydın'da yüksek kesimlere kar yağdı

30 Aralık 2019, Pazartesi 15:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AYDIN'da dün (pazar) başlayan yağışlı hava yüksek kesimlere kar olarak düştü. Kırsal mahallere ulaşımın aksamaması için Büyükşehir Belediyesi ekipleri iş makineleri ile çalışma başlattı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin kış mevsiminin olumsuzluklarına karşı hazırda beklettiği karla mücadele ekipleri ilk mesailerini yaptı. Ekipler ara ara etkisini gösteren ve dün gece saatlerinden itibaren yüksek kesimlerde etkisini artıran yoğun kar yağışına karşı yolların açılması için yoğun çaba sarf ediyor. Ulaşımın aksamaması için ekiplerin gece saatlerde başlattıkları çalışmalar devam ediyor. İş makineleriyle yapılan müdahalelerde ekipler, özellikle yoğun kar yağışının görüldüğü Buharket'in Ericek ve Gündoğan, Kuyucak'ın Taşoluk, Musakoluk, Sarıcaova, Yeşildere, Yukarı Yakacık, Ovacık ve Belenova, Nazilli'nin Aşağıyakacık ve Bağcıllı, Sultanhisar'ın Malgaçmustafa, Koçarlı'nın Kızılcabölük ve Bağarcık mahallelerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Özellikle yüksek kesimlerde görülen kar yağışına karşı tuzlama çalışmalarına da başlandı.

Sürücülerin gerekli kış tedbirlerini alarak yola çıkmalarının olası olumsuzlukların önüne geçeceğinin altını çizen CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ekiplerin meteorolojik veriler ışığında kış boyunca hazır bekletileceğinin söyledi.

Burhan CEYHAN /AYDIN, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder