Aydın'ı kadın dayanışması yönetiyor

Aydın'ı kadın dayanışması yönetiyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi son günlerde birbiri ardına yaptığı yatırımlarla adından söz ettiriyor. Neredeyse her ay yapılan açılışlar ve temel atma törenlerine binlerce vatandaş katılırken Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yapılan yatırımların vatandaşların taleplerine göre şekillendiğini söylüyor

11 Haziran 2018, Pazartesi 10:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şu anda Aydın'da bir dönüşüm gerçekleştiğini söyleyen Özlem Çerçioğlu, Aydın'daki bu dönüşümün kadın dayanışmasının bir sonucu olduğunun altını çiziyor. Bir kente kadın eli değdiğinde pozitif dönüşümün kaçınılmaz olduğunu söyleyen Çerçioğlu "Türkiye'de olduğu gibi Efeler Diyarı'nda da kadınlarımız bir süredir arka planda kalmıştı. Biz Aydın'da bunu kırdık; vatandaşlarımızı, ama özellikle de kadınlarımızı yönetime ortak ettik. Aydın'ı kadınlarımızla, kadın dayanışmasıyla yönetiyoruz.

Aydın bugünlere geldiyse bu dayanışma sayesinde geldi. Bu dayanışmayla daha da ileriye gideceğiz" diye konuşuyor. Aydın'da katılımcı demokrasiyi de canlı tuttuklarını söyleyen başkan Çerçioğlu, Aydın'daki önemli arazilerin geleceğini halka sorarak vatandaşları yönetimde söz sahibi yaptıklarını vurguluyor.

AYDINLILAR YATIRIMLARA SAHİP ÇIKIYOR

Aydın'da büyükşehir belediyesinin halka temas ettiği hizmet merkezlerini Aydın'ın bütün ilçelerinde yapmaya devam eden Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın'a uzun yıllardır yapılmayan yatırımlar da yapıyor.

Yakın zamanda olimpik yüzme havuzuyla Türkiye'nin en büyük spor tesislerinden birisi olan Atatürk Spor Kompleksi'ni de hayata geçiren büyükşehir belediyesi şimdiye kadar 30'dan fazla kültür merkezini de faaliyete sokarak Aydın'da kültür hayatını şekillendirmeye başladı. 

Aydın'a konservatuvar kuran büyükşehir belediyesi düzenlediği kurslarla da hem çocukların hem de gençlerin istedikleri sanatsal faaliyetlerde bulunmalarının yolunu açıyor.

Aydın'daki dönüşümden memnun olan Aydınlılar ise yapılan yatırımları sahiplenerek açılış ve temel atma törenlerinde ellerinde bayraklarıyla yerlerini alıyorlar.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: İşsizlik rakamları belli oldu