Ayının saldırısından köpekler kurtardı

2 ayının saldırısına uğraşan Muş'ta merada hayvan otlatan 21 yaşındaki Tahsin Deniz'i 2 çoban köpeği kurtardı

14 Ekim 2009, Çarşamba 11:13
A A
Ayının saldırısından köpekler kurtardı

Merkeze bağlı Aligedik Köyü'nde yaşayan Tahsin Deniz, önceki gün sabah erken saatlerde hayvanları otlatmak için yaylaya çıktı. Deniz, otlayan hayvanların başında dururken, ormandan çıkıp gelen iki ayının saldırısına uğradı.

Genç çobanı pençe darbeleriyle yere yıkan ve ısıran ayılar, 2 çoban köpeğinin sürekli havlayıp üzerlerine doğru hamle yapması sonucu Tahsin Deniz'i bırakıp ormana kaçtı.

Cep telefonuyla köylülerden yardım isteyen Tahsin Deniz, otomobille Muş Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Ortopedi servisinde tedaviye alınan Tahsin Deniz, yanındaki iki köpek sayesinde ayıların pençe ve dişlerinden kurtulduğunu söyledi.

Köpeklere ölünceye kadar çok iyi bakacağını belirten Deniz, “Köpekler olmasaydı kurtulmam imkansızdı. Elimden ve ayağımdan yaralandım ama köpekler sayesinde parçalanmaktan kurtuldum. Köpeklerin verdiği büyük mücadele sonrası iki ayı kaçmak zorunda kaldı” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.