'Aylan davası'nda sanıklara 35 yıl istendi

'Aylan davası'nda sanıklara 35 yıl istendi

Bodrum'da Suriyeli Aylan Kurdi, ağabeyi ve annesinin de aralarında bulunduğu 5 kişinin öldüğü tekne faciasıyla ilgili tutuklanan Suriyeli iki insan kaçakçısının 35'er yıl hapsi istendi

10 Aralık 2015, Perşembe 16:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Suriyeli 3 yaşındaki Aylan Kurdi, ağabeyi 5 yaşındaki Galip Kurdi ve annesi Rihan Kurdi'nin de aralarında bulunduğu 5 kişinin öldüğü tekne faciasıyla ilgili tutuklanan Suriye uyruklu 2 sanık hakkında iddianame hazırlandı. Sanıkların her biri için 35 yıla kadar hapis cezasının istendiği iddianame mahkemeye sunuldu.

Olayın ardından yakalanan ve tutuklanan Suriye uyruklu 2 kişi hakkında Bodrum Cumhuriyet Savcısı Akif Taşdemir tarafından hazırlanan iddianamede 'bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak' ve 'iştirak halinde göçmen kaçakçılığı yapmak' suçlarından her şüpheli hakkında 35 yıla kadar hapis ve ayrıca adli para cezası istendi. Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianame kabul edildiği takdirde duruşma günü verilerek sanıkların yargılanmasına başlanacak.

Olayla ilgili henüz kimlikleri tespit edilemeyen 2'si Suriye uyruklu diğerleri Türk 6 kişi daha aranıyor.

Aylan Kurdi'nin bedeni, 2 Eylül'de Bodrum sahiline vurduğunda tüm dünyanın göçmen sorununa bakışını değiştirmişti.

DHA

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah öldü