Aynı anda 68.500 kişiye Wi-Fi bağlantısı!

Daha önce böyle bir Wi-Fi ağını hiç görmediğinize eminiz... İşte rekor kıracak o ağ!

26 Mart 2013, Salı 10:30
A A
Aynı anda 68.500 kişiye Wi-Fi bağlantısı!

En son Super Bowl'un oynandığı Orleans'ın Superdome stadyumu, 30 bin Wi-Fi bağlantısını aynı anda kaldırabiliyor. Ancak San Francisco 49ers futbol takımı için oluşturulan Wi-Fi ağı, çok daha fazlasını sunacak.

2014 NFL sezonunda açılacak olan yeni stadyumun çok sayıda işlevi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ise maç seyrederken mobil veriden tasarruf etmek isteyenlerin çok işine yarayacak. Ars Technica'nın ilettiği bilgiye göre stadyumdaki Wi-Fi ağı 68.500 seyirciye aynı anda hizmet verebilecek. Böylece seyirciler, diledikleri kadar fotoğrafı ve videoyu, sınırsız biçimde sosyal profillerine yükleyebilecekler.

Stadyumun Silikon Vadisi'ne çok yakın olması dolayısıyla Wi-Fi ağının oluşturulmasında bu denli bir çaba gösterilmesi, pek de şaşırtıcı değil. Stadyumda kullanılan erişim noktası sayısı da gizli tutuluyor. Takıma göre erişim noktalarının sayısı "0 ile 1.500 arasında".

Resimlerle: 2013 model internet!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.