Ayrıldıktan sonra sosyal medyada ne yapmalı?

Ayrılık süreci yeterince zor ve yıpratıcı değilmiş gibi ayrıldıktan sonra bir de 'Sosyal medyada nasıl davranmalıyım?' gerginliği var. Eski sevgilimi takibi bırakmalı mıyım? Fotoğrafları ne zaman silmeliyim? Eski sevgilimle fotoğrafları silmeli miyim? Artık 'ex'iniz olmuş sevgilinizle ilgili bitmek tükenmek bilmeyen sorular başlar. Peki ayrılıktan sonra sosyal medyada ne yapmalı? İşte cevapları!

24 Mayıs 2020, Pazar 16:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
En azından bir süreliğine

En azından bir süreliğine

Eğer kesinkes ayrıldığına inanmıyor, yarın öbür gün barışma ümidi taşıyorsanız fotoğrafları hemen silmeyin. Instagram'ın en büyük nimetlerinden 'arşivle' butonunu kullanın, siz fotoğrafın yeniden profilinizde görünmesini isteyene kadar orada bir süre dinlenir. Tekrar barışırsanız, yeniden profilinizde gösterirsiniz. Baktınız ipler koptu sonsuza kadar silin. Yalnız bir uyarı her gün arşiv girip fotoğraflara bakmayın lütfen.

 Sessize alın

Sessize alın

Eğer amaç, gönderilerini görmemekse takibi bırakmak yerine sessize alın. Bu şekilde onu önemsiyor, görmekten rahatsız oluyor gibş görünmezsiniz. Karşı tarafa şöyle bir izlenim verecek, 'beni görmekten rahatsız olmuyor'. Ama siz zaten onu görmüyor olacaksınız. 


Hikayelerine kimler bakıyor?

Hikayelerine kimler bakıyor?

Şu hikayelerine kimlerin bakıp bakmadığını kontrol etmekten vazgeç artık. Kocaman yetişkin insanlar olduk. Eğer hikayelerini açarsa bütün paylaşımlarını onu düşünerek yapmaya başlayacaksın, hikayelerini açmazsa neden açmıyor diye tribe gireceksin. Bir hikaye paylaştıktan sonra, açıp açmadığını kontrol etmekten güne devam edemeyeceksin. 


Arşive bakmayın

Arşive bakmayın

Her gün, geçtiğimiz yıl bu sene ne paylaşmışım diye arşive bakma. Onunla birlikte paylaştığın güzel storyler özlem duygunu tetikleyebilir.


 Peki ya aile bireyleri?

Peki ya aile bireyleri?

Sevgilinizle ayrıldıktan sonra onların aile bireyleriyle de olan ilişkileriniz doğal olarak değişeceğinden sürekli onlarla iletişim halinde olmanız –sadece sosyal medya aracılığıyla olsa bile- kendi yolunuza ilerlemenizi olumsuz yönde etkileyebilir. Takipten çıkmasanız bile sürekli onların ne paylaştığını takip eder halde olmamanız sizin için daha doğru olacaktır.

Peki Facebook'ta?

Peki Facebook'ta?

Facebook'ta ise arkadaşlıktan çıkarmak yerine takipten çıkarabilirsiniz bu da Instagram'dakiyle aynı mantık, sessize almak gibi. Hala arkadaş kalırsınız ama gönderilerini görmezsiniz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eski sevgiliye dönmeden önce sorulması gereken 8 soru