Ayrılık acısı çeken birine asla söylememeniz gelen 11 cümle

Bir arkadaşınız ayrılırken onları teselli etmek istersiniz. Ancak bazı cümlelerin ne kadar kötü etki yarattığını fark edemeyebilirsiniz. Elbette, arkadaşlarınız için orada olmalısınız, ancak onlara istemedikleri tavsiyelerde bulunmamalısınız. İyi bir arkadaş olmak onlara ne düşündüğünüzü anlatmaktan daha fazlasıdır, bazen sadece arkanıza yaslanıp sadece onların söylemek istediklerini dinlemeniz gerekir. İşte, ayrılık sürecinden geçen birine asla söylememeniz gereken 11 cümle.

25 Aralık 2019, Çarşamba 14:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1-Daha iyi birini bulabilirsin

Bu doğru olsa da, bu kişinin arkadaşınız için ne kadar önemli olduğunu küçümseyebilirsiniz. Arkadaşınız bu kişiyi gerçekten önemsedi ve belki de onu şu anda hayatındaki en iyi şey olarak görüyor. Tek yaptığınız, tüm durumdaki hayal kırıklıklarını güçlendirmek.

2-İstediğin kişiyi elde edebilirsin, onun için üzülme

Öncelikle, arkadaşınızın duygularını sorgulamak iyi bir seçenek değil. Bir ayrılık ile gelen ciddi duygular var ve bu duygularla yüzleşmek kolay değil. Eğer elde etmek için birini istiyor olsalardı, bu kişi ayrıldıkları sevgilileri olurdu.

3-İlişkin için gerçekten bir şeyler yaptın mı?

Birisine bir şeyler yapmaya çalışıp çalışmadığını sormak ölü bir atı dövmek gibidir. Zaten biten bitti, bu yüzden ilişkiyi kurcalamak gereksiz. Arkadaşınız elinden geldiğince çok uğraştı ve şimdi kendi parçalarını toplamaya çalışıyor.


4-Üzülme, o senin göz yaşlarına layık değil

Birisine üzüldüğü kişinin gözyaşlarına değmeyeceğini söylemek, onları daha az üzmeyecektir. Yine ağlayacaklar ve bunu yaptığı için onu küçümsediğinizi hissedecek.

5-Ondan hiç hoşlanmamıştım zaten

Arkadaşınızın sevgilisinden hoşlanıp hoşlanmamanız gündeme getirilmemelidir. Bu onların olacaklar hakkında bir şeyler biliyormuşsunuz gibi hissetmelerine yol açar.

6-Seni gerçekten sevseydi terk etmezdi

Birisinin sevgilisinden ayrılması, onları asla sevmediği anlamına gelmez. Biz her zaman insanlara olan sevgimizden darbe yeriz. Elbette, bazı aşklar sonsuza kadar sürer, ancak tüm aşklar değildir.

7-Belki de bu iyi bir şeydir

Evet, belki de öyle ama şu anda söylemen gereken şey bu değil. Bırakın arkadaşınız yas tutsun. Bu onların hakkı.

8-Ortamlara geri dönmelisin!

Ortamlara çok erken geri dönmek sadece daha fazla gönül yarası ve kafa karışıklığına neden olacak. Arkadaşınız hazır olduğunda yeni birini bulur. Baskıcı bir arkadaş olma.

9-Denizde çok balık var

Elbette, denizde çok fazla balık var ama bu onun istediği balıktı. Biriyle birlikte olmak isterken bir hata yapmış gibi hissetmelerini engelleyin. Geri dönmeyi düşünmek, şu anda yapmak isteyecekleri bir şey değil.

10-İyi olacaksın

Zaman her şeyi iyileştirir, biliyoruz. Ama arkadaşınız şu an iyi değil ve sizin de onunla birlikte şu anda kalmanız gerekiyor. Gidip bir film izleyin ya da biraz şarap için. Gerçekten arkadaşınıza hayatın zorlu kısımlarında onlar için orada olacağınızı bildirin.

11-Bu onun kaybı

Hepimiz biliyoruz, zamanla bununla başa çıkacağız, ancak bu cümle arkadaşınızın duymak istediği bir şey değil. Arkadaşınız her şeyi kaybetmiş gibi hissediyor. Bu yüzden sözlerinize dikkat etmelisiniz.Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bir yalancıyla yüzleşmek: Sevgilimin yalanını yakaladım, ne yapmalıyım?