Ayrılık acısı çekenler: Giden sevgiliyi unutturan 10 film

Giden sevgili nasıl unutulur? Eminiz herkesin aşk acısının üstesinden gelme konusunda kendine has yöntemleri vardır ancak bazı alışkanlıklar vardır ki herkeste ortaktır. Örneğin kendini dizi ve filmlere verme gibi. Eğer bugüne kadar sonrasında saatlerce film izlediğiniz bir ayrılık yaşamadıysanız şimdi tam zamanı. Ayrılık acısı çekenler buraya, işte giden sevgiliyi unutturan 10 film.

11 Mart 2021, Perşembe 14:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Someone Great (2019)

Someone Great (2019)

Jenny, New York’ta müzik muhabirliği yapan genç bir kadındır. San Fransisco’dan hayalindeki iş teklifini alır ancak mutluluğuna gölge düşer. 9 yıllık sevgilisi Nate, uzak mesafeden ilişki yürütmek istemez ve ayrılırlar. Film, ayrılığın ardından geçen 24 saati kapsıyor. Jenny’nin arkadaşları bu süreçte veda gecesi eğlencesi planlarlar. 

 Ayrılık Acısıyla Baş Etmek (2018)

Ayrılık Acısıyla Baş Etmek (2018)

Peru’da yaşayan bir reklam yazarı olan Maria, 6 yıl uzak mesafe ilişkisi yaşadığı sevgilisi tarafından Skype üzerinden terk edilir. Bütün ayrılık evrelerini tek gecede yaşayan ve ağır depresyona giren Maria acısını bekar yaşamak üzerine yazılar yazdığı blog sitesinde dindirmeye çalışır.

The Other Woman (2014)

The Other Woman (2014)

Carly, erkeklerle olan ilişkilerinde oldukça dikkatli, işinde başarılı ve güzel bir kadındır. Bir gün 3 haftadır görüştüğü erkek arkadaşının evine sürpriz bir şekilde gider ve orada sevgilisi Mark’ın karısı Kate ile karşılaşır. Aldatıldığını öğrenen iki kadının arasında ilginç bir arkadaşlık doğar ve güçlerini birleştirmeye karar verirler. Bu sırada ortada 3. bir kadının olduğunu daha öğrenmeleriyle intikam üçlüsünü tamamlarlar ve Mark’ın hayatını cehenneme çevirmeye yemin ederler.


Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar (2009)

Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar (2009)

Film, Baltimore’lu bir grup insanı konu alıyor. Söz konusu insanlar ya filmin başından beri tanışıyorlar ya da tesadüfler sayesinde yolları kesişiyor. Film boyunca karakterler karşı cinsin işaretlerini okumaya çalışırken bir yandan da kendilerine en uygun ruh eşini bulmak için can atıyorlar. 


 Kazablanka (1942)

Kazablanka (1942)

2. Dünya Savaşı sırasında Fas’ın Kazablanka şehri, Hitler’den kaçan Avrupalılarla dolmuştur. Bu şehirde Rick Blaine, şehrin en ünlü barını işletmektedir ve el altından Amerika’ya bilet satmaktadır. Bir gün eski aşkı Ilsa, direniş lideri kocası Victor Laszlo ile birlikte barına gelir. Rick, Ilsa ve Victor’un şehirden kaçmalarını sağlayabilecek tek kişidir. Ancak aşıkların bir hesaplaşması vardır.

 Bridget Jones’un Günlüğü (2001)

Bridget Jones’un Günlüğü (2001)

Artık otuz iki yaşına gelmiş olan Bridget, halen hayatını rayına oturtamamış; aradığı kişiyi bulamamıştır. Bir şekilde kim olduğunu kendine hatırlatması ve tüm hareketlerini kontrolü altına alabilmesi için bir günlük yazmaya başlar. O noktadan itibaren kendisini aşık olduğu iki erkeğin arasında kararsız bir vaziyette bulur. Bunlardan birisi dürüstlüğüyle ve doğru seçimleriyle göz kamaştıran bir erkektir. Diğeri ise, güvenilmez ancak bu nedenle çekici olan bir adamdır. Bridget Jones, ne yapacağını şaşırmıştır.

Like Crazy (2011)

Like Crazy (2011)

Aslen İngiltereli bir üniversite öğrencisi olan Anna, eğitim için geldiği Amerika'da kendisi gibi öğrenci olan Jacob'a aşık olur. Aşklarını doyasıya yaşarken, Anna'nın Amerika'da kalacağı yasal süreci aşarlar ve Anna vizesi dolan bir kaçak olarak sınır dışı edilir. Birbirlerini çılgıncasına seven çifti ülkelerin sınırları ya da kuralları ayıramayacaktır. Aşklarını uzak mesafeden sürdürmeyen çalışan Anna ve Jacob, birbirlerini 'deli gibi' özler, ister ve sever...

The Last Five Years (2015)

The Last Five Years (2015)

Capcanlı ve enerji dolu, farklı kültürlerin birlikteliğinin ruhunu taşıyan New York City'de çiçeği burnunda bir çiftin romantik öyküsüne tanık olmaya hazır mısınız? Jamie Wallerstein, umut vaat eden, yetenekli ve kariyerinde yükselişe geçmiş olan bir roman yazarıdır. Cathy Hyatt ise oyunculuk mesleğinde sorunlar yaşayan, hırslı ve fedakarlıktan çekinmeyen genç bir aktristir. Bu kariyer yarışı ikilinin arasında uçurum oluşmasını sağlamaktadır çünkü Jamie son romanıyla edebiyat dünyasında başarıyı yakalarken, Cathy hala yazlık oyunlarla ayakta kalmaya çalışmaktadır. Şöhretin farklı basamaklarında vermiş oldukları mücadele ikilinin arasındaki aşkın da sınanmasını sağlamıştır. 

 Vazgeçmem Senden (2013)

Vazgeçmem Senden (2013)

Celeste ve Jesse, lisede tanışırlar, önce sıkı dost olurlar ve ardından genç yaşta evlenirler. Şimdi otuzuna gelmiş olan Celeste kendi medya danışmanlık şirketinin sahibidir, Jesse ise bir kez daha işsizdir fakat bu duruma bir çare bulmaya da niyeti yoktur. Celeste, Jesse ile boşanmanın yapılacak en doğru şey olduğuna inanır. O kendi yolunda ilerlerken, Jesse hiçbir yere ait değil gibidir. Şimdi boşanırlarsa ömür boyu arkadaş kalabileceklerine inanır. Celeste'e hala aşık olan Jesse durumu kabul eder ve bu evlilikten arkadaşlığa geçişi kabul eder, fakat zaman içerisinde Celeste'de verdiği kararın ne kadar bencilce olduğunu anlar ama zamanlamaları bir türlü tutmaz. Arkadaşları yediği içtiği halen beraber giden bu çiftin neden ayrıldığını ise bir türlü anlamaz.

Blue Valentine (2011)

Blue Valentine (2011)

Dean ve Cindy’nin evlilikleri büyük bir başarısızlığa uğramıştır. Hayatlarının bu trajik sürecinde çift, gençlik yıllarına ve birbirlerine aşık oldukları zamanları hatırlamaya çalışırlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER O ilişki tek taraflı: İlişkide yalnız olduğunuzu gösteren 10 işaret