Ayşe Hatun Önal'dan köşe yazarı Ali Eyüboğlu'na şantaj davası

Şarkıcı Ayşe Hatun Önal, kendisine hakaret edip şantaj yaptığını iddia ettiği yazar Ali Eyüboğlu ile adliyelik oldu. ''Kriminal dosyalarını ortaya çıkartırım'' diyerek Ayşe Hatun Önal'ı tehdit ettiği öne sürülen Ali Eyüboğlu hakkında iddianame düzenlendi

A A

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman'ın haberine göre, Ayşe Hatun Önal, 'Selam Dengesiz' isimli albümünü çıkarttıktan kısa bir süre sonra Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu kendisiyle röportaj yapmak istedi.

İddiaya göre, Ayşe Hatun Önal'a ulaşamayan Ali Eyüboğlu, şarkıcının albüm çıkarttığı firmanın iletişim danışmanını arayarak, "Ayşe telefonlarımı açmazsa onun kriminal dosyalarını ortaya çıkartırım" gibi sözler sarf etti. İletişim danışmanı, sanatçıyı arayarak Ali Eyüboğlu'nun sözlerini kendisine anlattı.

Ne olduğunu anlayamayan Ayşe Hatun Önal'a ikinci şok ise albüm sonrası program yaptığı radyo kanalının sunucusundan geldi.

Program sunucusu, Ali Eyüboğlu'nun kendisini arayarak, "Ayşe kokain partilerine gidiyor" gibi hakaret dolu sözler söylediğini beyan etti. Yine iddiaya göre; tüm bu yaşananlar sırasında Ali Eyüboğlu, köşesinde Ayşe Hatun Önal'la ilgili bir yazı kaleme alıp şarkıcının uyuşturucu madde kullanmaktan gözaltına alındığını ileri sürdü.

Yaşadıklarının ardından Ayşe Hatun Önal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Sanatçı, kendisine hakaret ederek şantajda bulunduğunu ileri sürdüğü Ali Eyüboğlu'ndan şikayetçi oldu. Şarkıcının şikayeti sonrası savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Yürütülen soruşturma kapsamında yazarın ifadesine başvuruldu. Ali Eyüboğlu, amacının Ayşe Hatun Önal'a hakaret etmek olmadığını belirterek, "35 yıllık kariyerimle ilgili 'Boş boş konuşuyor' demesi beni rahatsız etti" dedi.

Soruşturma kapsamında iletişim danışmanı ve radyo sunucusu tanık olarak beyanda bulundu. Yürütülen soruşturma sonunda; Ali Eyüboğlu hakkında, Ayşe Hatun Önal'a şantajda bulunduğu iddiasıyla dava açıldı. Dava, Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

'DUVARA TOSLAYACAK'

'DUVARA TOSLAYACAK'

Yazar Ali Eyüboğlu, Ayşe Hatun Önal'a şantaj yaptığı iddiasını redderek şunları söyledi:"Bu bir yıllık bir mevzu. Yeniden suç duyurusunda bulunulduğuna dair bana herhangi bir şey tebliğ edilmedi.İstediği kadar dava açsın; duvara toslayıp geri döner. Konuyla alakalı emniyetin açıklamaları var. Ben kimseyi tehdit etmedim."

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sport Illustrated 2018 yılının kapak güzeli; Alexis Ren