Ayşe Öğretmen 6 aylık bebeğiyle 11 ay hapis yatacak

TV programında “terör propagandası” yaptığı suçlamasıyla hapis cezası alan öğretmen Ayşe Çelik cuma günü hapse girecek... 6 aylık bebeği Deran’ı da cezaevine götürecek olan Ayşe öğretmen, 11 ay hapis cezası aldı. Ayşe Çelik’in avukatı, Çelik’in sözlerinin arkasında olduğunu, pişman olmadığını ve her zaman “Çocuklar ölmesin” diyeceğini söylediğini bildirdi

17 Nisan 2018, Salı 13:14
A A
Ayşe Öğretmen 6 aylık bebeğiyle 11 ay hapis yatacak
Diyarbakır’da, Ocak 2016’da telefonla bağlandığı televizyon programında “Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın” dediği için ‘Terör örgütü propagandası’ndan 1 yıl 3 ay hapse çarptırılan öğretmen Ayşe Çelik, cezaevine hazırlanıyor. Çelik, cezanın Yargıtay’da onanmasının ardından avukatı aracılığıyla infazın ertelenmesi yönünde başvuru yapmıştı. Cezanın infazı, 20 Nisan’a ertelenmişti.

Gazete Habertürk'ten Mehmet Kayahan'ın haberine göre 11 ay hapis yatacağı belirtilen Çelik 6 aylık bebeği Deran’ı da cezaevine götürme kararı aldı.

Çelik’in avukatı Mahsuni Karaman, Çelik’in sözlerinin arkasında olduğunu, pişman olmadığını, sözlerinde suç unsuru bulunmadığını ve her zaman “Çocuklar ölmesin” diyeceğini söylediğini bildirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...