Aysun dönüş kararını açıkladı

Voleybola 1.5 yıl aradan sonra Eczacıbaşı Zentiva ile yeniden dönen Aysun Kalkan Ayhan, dönüş nedenini açıkladı

16 Ekim 2009, Cuma 10:35
A A
Aysun dönüş kararını açıkladı

Aysun Kalkan Ayhan, bu kararını, voleybola duyduğu büyük özlem ve fiziksel gücünün yettiği noktaya kadar sahalarda mücadele edebilme arzusuyla verdiğini söyledi.

'İNANÇLARIMDA EREZYON YAŞAMIYORUM'
Aysun, gelen yoğun röportaj talepleri nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Kendi özgür iradesiyle 1.5 yıl önce voleybol sahalarından ayrıldığını, inançlarına uygun yaşadığı bu dönemde ikinci evliliğini yaptığını ve 3.5 ay önce de bir kızının dünyaya geldiğini ifade eden Aysun, ''Bugün ise Eczacıbaşı Zentiva formasıyla yeniden voleybol sahalarına dönmüş bulunuyorum.

Dönüş kararımın sebebi, inançlarımda yaşadığım bir erozyon değil, bir meslek olarak gördüğüm voleybola duyduğum büyük özlem ve fiziksel gücümün yettiği noktaya kadar sahalarda mücadele edebilme arzusudur'' dedi.

Ayrılma kararında olduğu gibi dönüş kararını da tamamen kendi özgür iradesiyle verdiğini ve bundan sonraki hedefinin, en kısa sürede eski formuna ulaşarak, kulübüne ve Türk voleyboluna en üst düzeyde katkı sağlayabilmek olduğunu anlatan Aysun, voleybola ara verdiği dönemde olduğu gibi bundan sonra da özel yaşamı ve tercihleriyle ilgili başka bir açıklama yapmayacağını bildirerek, bunun anlayışla karşılamasını istedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.