Aytekin Durmaz'dan skandal kararlar

Aytekin Durmaz'dan skandal kararlar

Eski MHK Başkanı Bülent Yavuz, Fenerbahçe-Karabükspor maçını rayından çıkaran Aytekin Durmaz'ın hatalarını sıraladı

01 Kasım 2011, Salı 09:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadıköy’de hakem Aytekin Durmaz faciası yaşandı. Alex’e çıkan kart yanlış, Emre’nin atılmaması yanlış, sarılar yanlış. Neredeyse her kararı yanlış MHK, Galatasaray-Gaziantepspor maçındaki Abdullah Yılmaz faciasının yaralarını sararken Aytekin Durmaz, Fenerbahçe-Karabük maçında yeni bir skandal yaşattı:

1) 6. dakikada Alex’in atılması büyük yanlış. Karabüklü Nikolic abartılı, canhıraş şekilde kendini yere atıyor ve hakem de ona aldanıyor. Alex’in kolu Nikolic’e geliyor ama kesinlikle vurma yok. Sarı kartın ağır kaçtığı yerde kırmızı çıkması hata.

2) Bu kartın ardından Emre Belözoğlu 3 defa sarı kartlık hareket yapıyor. Yan hakeme saldırıyor, yetmiyor hakeme gidiyor ama Durmaz ne hikmetse oyunu devam ettiriyor.

3) Caner ceza alanına girdikten sonra kafaya topu kaleye gönderecekken Karabüklü savunmacının ayağı kafa hizasına çıkarak topa müdahale ediyor. Burada penaltı yok ama yüzde 100 endirekt serbest vuruş verilmesi gerekirdi.

4) Hakem Aytekin Durmaz’ın Karabüksporlu Ali Kuçik, Erdem ve Ahmet Cebe’ye çıkardığı sarı kartların tamamı hatalı.

5) Gökhan topu çizgiden çevirmesine rağmen taç kararı çıkıyor. Ardından Gökhan’a verilen sarı kart da yanlış.

6) Emre Belözoğlu nihayet kart görüyor ama o bile yanlış. Topun değişmesini isteyen Emre eskisini atıp yenisini alıyor. Buna kart gösteriyor.

7) 50. dakikada Bienvenu kaleciyle karşı karşıya kalacak ama hakem avantaj kuralını oynatmayarak mutlak bir pozisyona engel oluyor.

8) 62. dakikada Karabük savunma oyuncusu kalecisine net bir geri pas verdi. Kurala göre bu endirekt serbest vuruş. Ama hakem ne yaptığını bilmez halde. Aklı Alex’e çıkardığı kırmızıda. Bu pozisyonu bile süzemiyor.

Habertürk

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başakşehir'de Demba Ba ile yollar ayrıldı