Az daha 20 bin lira gidiyordu!

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, oynadığı ve 20 lira çıktığını zannettiği kazı-kazan kartına bayinin dikkati sonucu 20 bin lira çıktığını öğrenen 51 yaşındaki tuhafiyeci Birol Soyman, büyük sevinç yaşadı. İkramiyesini alan Soyman, örnek davranışı nedeniyle seyyar bayii Adnan Bandi'yi 2 bin lira ile ödüllendirdi.

11 Mayıs 2015, Pazartesi 18:12
A A
Az daha 20 bin lira gidiyordu!

Çarşı Mahallesi, Kale Caddesi'nde tuhafiyeci dükkanı bulunan evli 4 çocuk babası Birol Soyman, geçen 5 Mayıs'ta seyyar Milli Piyango Bayisi Adnan Bandi'den 10 kazı-kazan kartı satın aldı. Soyman'ın kazıdığı kartlardan birine 20 bin, diğerlerine ise toplam 9 lira ikramiye isabet etti. Ancak Soyman 20 bin lira ikramiye çıkan kartı 20 lira olarak gördü. İkramiye çıkan diğer kartlarla birlikte bunu da bayiye verip, az sonra yerine tekrar kazı-kazan kartı alacağını söyleyerek ayrıldı.
 
BAYİ UYARINCA ŞAKA ZANNETTİ
 
Soyman'ın ardından kazı-kazan kartlarını kontrol eden Bandi, çıkan ikramiyenin 20 lira değil 20 bin lira oduğunu fark etti. Bandi Soyman'ın dükkanına gidip, durumu bildirdi. Önce kendine şaka yapıldığını sanan Soyman, "Ağabey, git başımdan zaten 30 bin lira borcum var. Nasıl ödeyeceğimi düşünüyorum, sen gelmişsin şaka yapıyorsun" dedi.

Ancak, Bandi'nin ikramiye çıkan kazı-kazan kartını göstermesi üzerine Soyman, büyük sevinç yaşadı. Soyman, Milli Piyango İdaresi Muğla Şube Müdürlüğü'ne gidip, parasını aldı.
 
İkramiyenin 2 bin lirasını kazı-kazan bayisi Adnan Bandi'ye verdiğini belirten Soyman, "Anasının ak sütü gibi helal olsun. Bu devirde böyle dost, böyle esnaf bulunmaz. Onun da maddi olarak zor durumda olduğunu biliyorum. Çok daha farklı davranabilirdi ama o bu yolu seçmedi. İnşallah herkese örnek olur" dedi.


 
BAYİ BORÇ YÜZÜNDEN BUNALIMDA
 
Bodrum Belediye Meydanı'nda yaklaşık 21 yıldır seyyar olarak şans dağıtan ve 70 bin liralık borcu nedeniyle iki hafta bunalıma giren ve tedavi gördükten sonra işine dönen Adnan Bandi ise şunları söyledi:
 
"Ekonomik açıdan zor günler geçiriyorum. Ancak karta 20 lira değil de 20 bin lira ikramiye çıktığını fark edince bir an bile tereddüt etmeden sahibine durumu bildirdim. Altı yıl önce de çöpe atmam için verilen bilete 30 bin lira ikramiye çıktığını fark edip, sahibine teslim etmiştim. Onun sevinci beni de mutlu etti, şans bu bir gün hepimize gülebilir."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.