Az kalan makyaj malzemelerini değerlendirmenin yolları

Severek kullandığınız makyaj ürünleri azaldığında çöpe atmaya kıyamıyorsanız bu yöntemler sayesinde o ürünleri daha da uzun süre kullanabilirsiniz.  

A A

Biz kadınlar için makyaj malzemeleri neredeyse olmazsa olmazdır. Özellikle de severek kullandığı kozmetik ürünleri azaldığında o ürünler daha da değerlenir.  

Sonuçta kimse makyaj çantasının vazgeçilmez ürünlerini çöpe atmak istemez.

İşte, artık kullanılamayacak durumda olduğunu düşündüğünüz ya da çok az kalan makyaj malzemelerini değerlendirmenin yolları.  

AZ KALAN FARLAR

AZ KALAN FARLAR

Farlarınız bitmek üzere mi? Göz farı parçalarınızı bir kabın içerisine alın. Üzerine biraz vazelin ya da nemlendirici ekleyin sonrasında iyice karıştırın. Karıştırdığınız farın rengi eğer allık olmaya uygunsa allık, değilse jel far olarak kullanılabilirsiniz.  

ŞEKLİ BOZULAN FIRÇALAR

ŞEKLİ BOZULAN FIRÇALAR

Şekli bozulmuş, eğilmiş ve dağılmış fırçalarınız varsa düzeltmek çok basit. Fırçalarınızı sıcak suya tutun ve iyice yıkayın. Daha sonra ıslakken kağıt havlu ile sarın. Kuruduklarında eski hallerine dönecekler.  

KIRILAN RUJU ESKİ HALİNE GETİRMEK

KIRILAN RUJU ESKİ HALİNE GETİRMEK

Makyaj çantamızın olmazsa olmazı rujlar sıcaktan ya da darbeden dolayı kolayca parçalanıp yamulabilirler. Kırılan veya yamulan rujunuzu eski haline getirebilmek için elinizle rujunuzu tüp içerisinde düzeltin. Daha sonra buzdolabının dondurucu kısmına koyun ve 1 gün boyunca bekletin. Dolaptan çıkardığınız rujunuzu eskisi gibi kullanabilirsiniz.  

ESKİ ALLIKTAN DUDAK PARLATICISI

ESKİ ALLIKTAN DUDAK PARLATICISI

Severek kullandığınız allığınızın dibini görmek biz kadınlar için üzücü bir durum olsa gerek. Bu durumda allığınızı dudak parlatıcınız ile karıştırın. Ortaya çıkan hoş rengi seveceksiniz.  

KURUMUŞ MASKARAYI TEKRAR KULLANMAK İÇİN…

KURUMUŞ MASKARAYI TEKRAR KULLANMAK İÇİN…

Kuruduğunu düşündüğünüz maskarayı sıcak bir su dolu bir kabın içine koyun. Bir süre beklettikten sonra maskaranın tekrar akışkan haline dönecek.  

KURUMAYA BAŞLAYAN FONDÖTENLER

KURUMAYA BAŞLAYAN FONDÖTENLER

Fondötenler ister istemez kurur. Onu tekrar akışkan hale getirmek için içine bir miktar nemlendirici koyun. Makyaj bazınız da aynı işi görecektir.    

KIRIK, ÇATLAMIŞ BRONZER, GÖZ FARI VE PUDRA

KIRIK, ÇATLAMIŞ BRONZER, GÖZ FARI VE PUDRA

Kırık, çatlamış bronzer, göz farı veya pudralarınız için harika bir önerimiz var! Kırılan dağılan parçaları bir bardak içine koyun daha sonra üstlerine ispirto veya kolonya dökün ve iyice ezerek krem haline getirin. Sonra tekrardan eski kutusuna koyun bir gece bekletin kuruduktan sonra eski haline geldiğini göreceksiniz.  

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dikkat! Bu yiyecekler sizi hasta edebilir