Azalan makyaj malzemelerini değerlendirmenin 8 yolu

Azalan makyaj malzemeleri her zaman canımızı sıkar. En sevdiği rujunun ya da allığının bitmesine kim üzülmez ki? Azalan makyaj malzemelerinizi atmaya kıyamıyorsanız onları yeniden değerlendirmenin, kullanılabilir hale getirmenin çeşitli yolları var. Peki azalan makyaj malzemeleri nasıl yeniden kullanılır? İşte azalan makyaj malzemelerini değerlendirmenin 8 yolu!

15 Mayıs 2020, Cuma 17:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Azalan ya da kırılan rujlar

Azalan ya da kırılan rujlar

  • Rujun kırılması en büyük sorunların başında gelir. Eğer rengini çok beğendiğiniz rujunuz kurulduysanız eliniz yardımıyla ruju tüp içerisinde düzeltmeye çalışın. Sabit kalmasını sağladıktan sonra bir gün boyunca buzdolabında bekletin. Böylece rujunuz eski haline dönmüş olur. Elinizle düzeltemeyecek kadar kötü durumdaysa benmari usulü ile ruju eritip ruj kutusuna koyup buzdolabında bekletebilirsiniz.
  • Sürmeye elverişli olmayan, kutusunun içinde kalan ama henüz yenisi almaya fırsat bulamadığınız rujunuzu ruj fırçasıyla bir süre daha sürmeye devam edebilirsiniz. Fırça kutunun derinlerine kadar inebileceği için bir süre daha rujunuzu kullanabilirsiniz.

Azalan maskaralar

Azalan maskaralar

Kuruyan maskaranızı hemen çöpe atmayın. Kaynar su dolu bir bardak veya kapta maskaranızı biraz bekletirseniz, kutusu içinde kuruyan rimel çözülerek kullanılmaya elverişli hale gelecektir.

Jel eyelinerlar

Jel eyelinerlar

Tıpkı maskaralar gibi jel eyeliner da zamanla kurur. Eğer evinizde mikrodalga fırınınız varsa çok kısa bir süreye ayarlayarak jel eyelinerınızı fırında bekletebilirsiniz. Tabii ki çok da fazla ısınmasını istemiyoruz. Bu nedenle sıcaklığı ve süreyi kontrol etmeyi unutmayın ve çok uzun süre bekletip yanlışlıkla eyelinerınızı pişirmeyin.

Göz farı

Göz farı

Kırılmış ya da az kalmış farlarınız varsa bir kabın içerisine alarak toz haline getirin. Daha sonra farı bir vazelinle karıştırın. Böylece jel bir fal elde etmiş olursunuz ve farınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Karıştırdığınız farın rengi eğer allık olmaya uygunsa allık, yok değilse de jel far olarak kullanılabilecek bir hal alacaktır.


 Bronzer ve allıklar

Bronzer ve allıklar

Bronzer, far ya da pudranız kırılmış, çatlamış ya da azalmışsa içine alkol damlatıp, kaşıkla şekil verdikten sonra buzdolabında bekletin. Kırılmış halinden eser kalmadığına şahit olabilirsiniz.


Fondöten

Fondöten

Sıvı fondöteniniz havayla temas ettiği için yavaş yavaş kuru, lapa lapa bir hal alır. Ama siz, kurumaya yüz tutan fondöteninizin içine nemlendirici koyarak eski haline döndürebilirsiniz. Makyaj bazınız da aynı işi görecktir.

Parfüm

Parfüm

Bayıla bayıla kullandığınız parfümünüz bitmek üzereyse ve şişenin dibinde kalan parfümü kullanamıyorsanız vücut losyonunuza dökebilirsiniz. Böylece en sevdiğiniz kokuyu, losyonunuzu vücudunuza sürerek kullanabilirsiniz.

Ojeler

Ojeler

Kuruyan ojeleriniz için de kaynar su yöntemini uygulayabilirsiniz. Ayrıca ojenizin kapağı donmuş ve açılmıyorsa şişeyi ters çevirip kaynar suya bıraktığınızda şişe açılacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Makyaj sırları: Her kadının bilmesi gereken 8 detay