Azerbaycanlı kadınları iş vaadiyle erkeklere pazarlıyorlar

Azerbaycanlı kadınları iş vaadiyle erkeklere pazarlıyorlar

Azerbaycanlı kadınları iş vaadiyle erkeklere pazarlıyorlar

06 Nisan 2016, Çarşamba 12:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News


?
Adana polisi, Azerbaycan ve Kırgızistan'da ekonomik sıkıntıya düşen kadınları iş vaadiyle Türkiye'ye getirip zorla fuhuş yaptıran 2'si yabancı uyruklu kadın 8 kişiyi gözaltına alıken, 3 kadın da kurtarıldı.
Merkez Seyhan İlçesi'nde 2 emlak şirketinin bazı çalışanlarının ellerinde bulunan daireleri günlük ve saatlik olarak fuhuş şebekesine kiraladıklarını belirleyen polis, çalışma başlattı. Polisin takibe aldığı Azerbaycanlı Habbat B. (42) ve Kırgızistanlı Aysulu B.'nin (35) iş bulma vaadiyle kendi ülkelerinden Türkiye'ye çağırdıkları kadınların pasaportlarına el koydukları ve zorla fuhuş yaptırdıklarını anlaşıldı. Emlak şirketi çalışanlarının da şebekenin tuzağa düşürdüğü kadınlara ellerindeki daireleri günlük ve saatlik olarak kiraya verip yer temin ettiklerini ortaya çıkaran polis, 2 aylık çalışmasını tamamlayarak harekete geçti.
Müşteri görünümündeki polisler, fuhuş şebekesi ile bağlantı kurdu. Yabancı uyruklu kadınlarla birlikte olmak istediklerini söyleyen polisler, 3 kadın için 800 liraya anlaşma yaptı. Buluşma noktası olarak bildirilen eve giden ekipler, Azerbaycanlı R.O. (30), M.H. (38) ve Kırgızistanlı Z.T.'yi (27) kurtardı. Kadınları pazarlayan Habbat B. ve Aysulu B. ile fuhuş şebekesi liderleri Ali T. (36), uzman çavuşluktan atıldığı belirlenen Yakup Ö. (47), emlak komisyoncuları Şadi K. (37), Cengiz D. (38), taksici Ömer A. (60) ve Nurcan V.'yi de (37) gözaltına aldı.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Samsun'da eski kocası tarafından darbedilen kadının tek bir isteği var