Aziz Yıldırım'dan 663 milyon Liralık düzeltme!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın dünkü konuşmasında "Kulübe 150 milyon Euro veriyoruz" sözü, seçim kampanyasını yürüten #RuhumuzBir tarafından "150 milyon Lira" olarak düzeltildi. İki rakam arasındaki fark, bugünkü kurla tam 663 milyon Lira ediyor.

03 Haziran 2018, Pazar 09:20
A A
Aziz Yıldırım'dan 663 milyon Liralık düzeltme!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dünkü konuşmasında, yönetim olarak kulübe sponsorlarla beraber 150 milyon Euro aktaracağını açıklamıştı. Yıldırım, konuşmasının devamında rakamı tekrar ederken Euro yerine Lira demesi de dikkatlerden kaçmamış, ancak kongrenin yüksek tansiyonu esnasında dil dürçmesi olarak yorumlanmış ve tüm basın yayın kuruluşlarınca da "Aziz Yıldırım kulübe 150 milyon Euro para girdisi sağlayacak" şeklinde haberleri yayınlanmıştı.

GECE 22.30'DA DÜZELTİLDİ

Yıldırım'ın seçim kampanyasının sosyal medya ayağı olan #RuhumuzBir hesapları, dün gece 22.30 sıralarında bu yanlışlığı Twitter aracılığıyla düzeltti. Aziz Yıldırım'ın günde damga vuran sözlerini "150 milyon Lira sponsorlarla beraber veriyorum, Yaşasın Fenerbahçe!" olarak aktaran hesap, paylaşımın altına yine Yıldırım'ın "150 milyon Lira veriyorum" dediği videoyu ekledi.

#RuhumuzBir hesabı böylece, kritik seçim günü öncesinde bugünkü kurla yaklaşık 663 milyon liralık bir hatayı (150 milyon Euro= 813 milyon Lira, 150 Milyon Lira= 27 milyon Euro) düzeltmiş oldu.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.