Aziz Yıldırım'dan bomba açıklamalar

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım düzenlediği basın toplantısında esti gürledi. Ersun Yanal ve Fatih Terim'i sert sözlerle eleştiren Yıldırım, Ersun Yanal'la ilgili "Ben bu kulübün başında olduğum sürece Yanal bu kulübe gelemez" dedi. Yıldırım, Fatih Terim'e Volkan Demirel'le ilgili soru üzerine tepki gösterdi ve "Volkan'a Fatih Terim kendi arabasını veriyor. Sonra da milli takıma almıyor" dedi

18 Nisan 2016, Pazartesi 12:57
A A
Aziz Yıldırım'dan bomba açıklamalar

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamalarının satır başları:

Türkiye'de bir terör sorunu var bir tarafta da paralel yapı sorunu var.

Galatasaray kulübü büyük takımdır. 5 hafta var, Galatasaray o maçta böyle oynadı Beşiktaş maçında yenileceklermiş. Böyle bir şey olabilir mi?

Osmanlı'ya Konya'ya, Galatasaray'a da puan kaybettik. 5 maçın sonunda Fenerbahçe şampiyon olursa dün olaylar yapanlar ne yapacaklar? Ersun Yanal diye bağırıyorlar. Orası sanki pazarlama yeri. Şansal eski dostum, severim de ama yanlış yapıyor. Lig TV kulüplere ortak.

Antrenör yayın yapıyor bir süre sonra bir kulübe pazarlanıyor. Tümer Metin bizde oyuncuydu... Hasan Ali orta sahada kırmızı kart görüyor, kendisine göre açıklama yapıyor. Akşam açıklama yaptık. Her topa vuran eğitimci olamaz.

DEVLETİMİZ TERÖR KONUSUNDA HANGİ KARARI ALIRSA, DEVLETİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ

En önemli konu terör dedik. Terörle ilgili devletin alacağı kararda üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Terör kadar paralel yapının da terör kadar tehlikeli olduğuna inanıyorum. Askeri ihtilalleri sivil hayata döndürebilirsiniz ama sivil ihtilallerde bunu sağlayamazsınız. Hepimizin bunlarla el birliği içinde mücadele etmeliyiz.

Hoca'nın mukavelesi var, süresi gelince oturur konuşuruz. Yaşadığımız ayrılıkları lig bitiminde oturur konuşuruz.

Yanlış ve ahlak sınırlarını aşan yorumlar görüyoruz. Futbol takımımıza ben güveniyorum. Bundan 3 hafta önce BArcelona 9 puanla öndeydi. Real Madrid Barcelona'ya gitti ve yendi. 6 puana düştü. Atletice Madrid'den de puan kaybettiler. Aynı şekilde bizde de olabilir. Heyete de kendimize de taraftara da futbolculara da inanıyoruz. Ümitliyiz.

SİYASİ RANT ÇETELERİ VAR

Akşam bizi aramaya başladılar. GFB Grubu diyor biz bağırmadık. İçeri el uzatanlar var. Siyaset adına el uzatanlar var. Otobüs tutup organize edenler var. Kombine kartı vermek üzere söz verenler onların aleyhimize oyunculardan başlayarak bir aleyhtarlık yapmak üzere organizeler var. Dün oturdum bütün kameraları izledim ve de herkesi gördüm. 1 yıldır tribünle ilgili hiç bir müdahalede bulunmadı. Aziz Yıldırım'a küfür etmek dışında bağırın. Siyasi rant maddi rant çeteleri var.

BEN OLDUĞUM MÜDDETÇE ERSUN YANAL BU KULÜBE GELEMEZ

6222'ye göre isimlerini tek tek emniyete verdim. Ve bu tribünlerine alkollü gelinmesini engelleyeceğim. Lütfen insanların başına bir şey gelmeden tedbir alın. Bunların ele başlarını tribünlerden gönderin. 10 sene de geçse bu kulüplerin başında çiban gibi duracaklardır. Bazıları okur yazar ama rant peşindeler. Ersun Yanal'ı kim tribüne taşıdı. Şansal Büyüka. Ben olduğum müddetçe Ersun Yanal bu lulübe gelemez. Bu tribünler böyle devam ederse 10 sene gitmem. Benle fazla uğraşmasınlar. Bakın ÜNİFEB 1907 derneğinin bir yan kuruluşu gibi. Dün utandım. Kurucularından biri de benim. Gelin üye oldun dedik, bir tane üye olan yok. Şimdi 1907 derneğiyle konuşacağım ya bunlarla ilişkilerini kesecekler ya da top yekün karşılarında beni bulurlar.

BİZE KURŞUN ATTILAR

Beşiktaş 7-8 senedir şampiyon olamıyor basketbolda. 2 sene önce şampiyondu Fenerbahçe. Rize'de tam yükselişe geçtik araba kurşunlandı. Terör var. Terör olduğu zaman İstanbul'da bomba patlayacak diyorlar yüzde 50'niz sokağa çıkmıyorsunuz. Geçen bir AVM'ye yemek yemeye gittim bin kişi gezen yerde 20 kişi yoktu. Bize kurşun attılar, Fenerbahçe şampiyonluğu kaçırdık. Üzerinden 1 sene geçti travmayı oyuncular yaşadı.

Seyircisiz oynansaydı Galatasaray maddi kayıp yaşayacaktı. Terör demek kolay değil. Hele bir de Avrupalı için korku başlıyor, düşüş başlıyor. Bizim ahkam kesen yorumcular vur abalıya vur abalıya.

ERSUN YANAL'I BEN GETİRDİM

Ersun Yanal'ı ben getirdim. Diyor ki Fenerbahçe'den ben ayrıldım. Biz seni gönderdik, beni daha fazla konuşturma. Oraya bilgisayarlara yazarak olmuyor. Oyuncular yöneticiler, biz paraları vulduk verdik onlar da sahada mücadele ettiler onların başında bunu yaptı. Tribünler bağırıyordu Aykut Kocaman.  Trabzon'a gitti, Fenerbahçe şike yaptı mı yapmadı mı diye bir tek kelime edemedi. Orada da çık de ki Fenerbahçe şike yapmadı. Şu anda 64 puanımız var.

İlk devre biterken Karabük'te yeniliyoruz. Bütün basının eleştirileriyle geliyoruz ve Ersun Yanal'ı eleştiriyorlar. Serdar Ali Çelikler yazmış: Az tatil yap takımı çalıştır. Deniz Gökçe: Fenerbahçe'nin laga luga futbolu. Ali Ece yazmış. Erdoğan Şenay yazmış Ersun Yanal nereye...

Bunlar yazıldığı zaman Fenerbahçe 10 puan öndeydi. Fark 4 puana düştükten sonra takımı topladım ve konuştuk. Oradan sonra Trabzon'a gittik 1 sıfır galipken maç yarıda kaldı ve yükseliş trendine geçtik.

AHLAKLI OLANLAR BU KULÜPTE ÇALIŞAMAZ

Ahlaklı olanlar ancak bu kulüpte çalışırlar, ve ben gidene kadar o bu takıma gelemez.  Galatasaray'la flört etmeyecekti. Böyle saçmalık yok! 5 maç daha var 5 puan gerideyiz. Trübünde bu sesleri yükselteneler var. Aziz Yıldırım'ı şöyle yapacağız böyle yapacağız diyorlar. Ben istemezsem yapamazsınız.

ETHEM SANCAK SEN PARALELE KARŞI MISIN DEĞİL MİSİN?

Sayın Ethem Sancak, sen paralele karşı mısın değil misin? Senin televizyonun spor kanalında her akşam bize sayıp sayan, paralelin en iyi adamının arkadaşı ya. Okur yazar bilmeyenler Türk futbolunu idare etmeye çalışıyorlar. Sizin ne hakkınız var Galatasaray Başkanı'yla. Genel Kurul'un delegeleri yok mu? Bu insanlar içinde aklı selim insanlar yok mu? O programa çıkıp konuşan yöneticilere söylüyorum. Koskoca Galatasaray camiasını salata yapar gibi kesiyorlar. Aynısını bizim için de söylüyor. Çıkarsınlar tapeleri çıkarsınlar kamuoyuna versinler. Gittiler talimat aldılar 3 temmuzdan sonra yayın yaptılar. Avrupa'da küme düşenin takımına 60 bin kişi geliyor. Orada sizin gibi zihniyet yok ki?

TRT de öyle. Dışardan yapımlar yapıyorlar milletin vergileriyle paraları götürüyorlar. Siz olaylara yanlızca bir tarafından bakıyorsunuz. Türkiye'de en ayıp şey statlarda milli maç oynayamıyoruz. Taraf oldunuz. Her tarafı taraf ettiniz.

AHMET ÇAKAR BENİM DİLİM GİTMİYOR SÖYLEMEYE..

Spor kültürümüz yok, eğitim kültürümüz yok. Yorumcu onu anlatmıyor beni ona onu bana kırdırmak için yorumlar yapıyor. Ahmet Çakar senin titrin var, sen doktorsun. Senin akşam yaptığın çok ağzım dilim gitmiyor söylemeye, yapma. Rasim Ozan diyor ki Ümit'in elini sıkmaması için güya ben söylemişim. Böyle gerizekalılık olmaz. Çekiyorlar masa altından viskiyi başlıyorlar konuşmaya. Diego diye diye Diego'ya bağırttınız. Nani diye diye Nani'ye bağırttınız. Van Persi diye diye bağırdınız adama.

14 YILDIR BEN BAŞKAN ADAYIYIM DİYOR

Bakın Gomez, kötü oynuyordu, geldi Beşiktaş'a güzel oynadı. Kalkmış 14 yıldır ben başkan adayıyım. Gidip Galatasaray forması giyeceksin ben başkanolacağım diyeceksin.

BAşkan adayı olacak olan gelecek Fenerbahçe Üniversitesi için destek verecek. 2 Gebze'de 250 dönüme yakın arazi alıyoruz. 3 Temmuz kompleksini oraya kuracağız. 7 Senelik bir proje olacak. İlk fazının yapımını sağlayacak. Bir kere kongreye gelip bu sözleri verecekler. 3 senede bir şampiyon olduk. 2004 yılından beri paralel yapı bizim önümüzü kesti. Bursa'nın şampiyon olduğu zaman son maçta şampiyonluğu kaçırdık.

Geçen İngiltere'ye gittim, Ali Bey de vardı kardeşim. Leicester City FC? bugün yayıncı kuruluşlarından 100 milyon paund alıyor. Eğer şampiyon olursa 300 milyon paund alacaklar. Kulüp başkanı diyor ki biz bu parayı ne yapacağız. Bizde olsa o para... Taa Ataköy'de otellerde bilet veriyorlar. Çağırıp bilet dağıtıyorlar.

-SORULAR

CANERİN DURUMU

Bugün toplantı var. Hoca'nın düşüncesi nedir, tam bana söylesin diye. O da bana bir iki gün müsade edin değerlendireyim demiş.

Basketteki başarı futbolda niye yok?

Basketbolda Ülker'le bir aşamaya geldik ama bu sene tamamen kulüp finanse ediyor. Ülker'e yaptığı katkılar için binlerce kez teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Her zaman her yerde söylerim. Aynı zamanda ülkeye faydalı olacak işlerin içinde olmuştur. Yalnız bize yap diye bir düşünce içinde olmadık. Basketin kötü günleri de oldu. Maç biter yuhalarsın. Aziz Yıldırım istifa dersin ama maç daha başlamadan başlıyorsun. Nani'ye yuh, VAn Persi'ye yuh. Sen evinde uyuyordun. Biz parayı nereden buluruz diye uğraşıyoruz. Çift imzalar, kulübe kendisine ayrı paralar... Kolay zannediyorlar. Baskette insanlar daha fazla takıma sahip çıkıyor.

Pereira Van Persie arasında bir arabulucuk yapıyor musunuz?

Hayır, ben ne onu gördüm ne onu gördüm. Sarılınca vay niye sarıldı. Sarılmayınca geçip gidince vay sarılmadı tokalaşmadı. Bundan mutlu olacağınıza niye sarıldılar diyorsunuz. Onlar küs de olabilir, dargın da olabilir. İnsani duyguları niye istismar ederiz anlamam. Şimdi ben niye sarıldın mı diyeyim?

Yaptığınız basın toplantısını fark 5 puan olmasaydı yine yapacak mıydınız?

Evet yine yapacaktım. Van Persie'nin bonservis bedeli için yüksek demişler. Bunu diyen Beşiktaşlı yöneticiler neden o zaman niye almadılar.

Kulüpler birliğinin Cumhurbaşkanı ziyaretine siz neden katılmadınız?

Ben hapse düştüm, arkadaşlarımla beraber, Şekip Mosturoğlu da gelip kulüpler birliğinde çalışıyordu. Yayıncı kuruluşlarla görüşme sonrası 400 milyonluk bir geliri belirledik. İyi şeyler yaptım, diğer kulüplerin de hakkını verdik. Hapse girdim hiç kimse ziyaretime gelmedi. Sonra çıktım. Göksel Gümüşdağ yine aradı. Kulüpler Birliği'nin yeni yerinin açılışı için davet etti. O gün gelmeyeceğim dedim. Kulüpler Birliği randevu aldı gitti. Ben davetli miyim davetsiz miyim? Benim pozisyonumda bir insan oraya gidebilir mi? Benim yerime kendinizi koyun karar verin.

Volkan Demirel'in milli takıma çağırılmaması konusu...

Ben 18 senedir başkanım. Bu zaman içinde neler gördüm neler. Oyuncularla muhatap olup da sen kralsin deyip arkadan başka işler yapmak bunlar yanlış şeyler. Volkan değerli bir futbolcudur. Dediler ki Volkan'a küfrettiler statı terk etti. Bunun acilen geri dönmesi lazım yoksa milli takım ceza alır dediler. Ben de Emre'yi aradım. Alın götürün dedim. Oradan ayrılırken Fatih Terim'e söylemiş, Fatih Terim aracını vermiş göndermişsin. E şimdi niye inkar ediyorsun. Deyin ki sen iyi kaleci değilsin sana ihtiyacımız yok de. Gitti de kızdım da almıyorum deme. Sonuçta Türk milli takımı. Faturası kime çıkacak... Fatih Terim parasını alıyor, maaşını alıyor fatura vatandaşa çıkacak, vatandaş üzülecek. Gençtir, hata yapmıştır deyin... Bırakın bu işleri.

Fenerbahçe'den Beşiktaş'a futbolcu transferi iddiası

Bugün Caner ve Gökhan maç başlarıyla beraber 2 milyon alıyorlar. Avrupa'da bu 5 demek. Yabancı futbolcular da iyi para kazanıyorlar diye geliyorlar Türkiye'ye. Biz İstanbul'da elimizi kolumuzu sallayarak dolaşıyoruz ama dışarından bakan böyle görmüyor. Oyuncularımızla Trabzon maçı sonrası bir değerlendirme yapacağız. Anlaşırsak kalacaklar. Beşiktaş'a gidecekmiş. Gitsinler. Türmer Metin Beşiktaş'ın kaptanı değil miydi?

-Giuliano Terraneo'yu ben aldım ben kovdum. Ben gönderdim. Her gün 1 milyon dolarlık ödeme var. Bul para diyorsun bulamıyor. Burada gönüllü olarak çalışanlar sayesinde kulüp bu halde.

-Rize'de otobüsümüze silah sıkıldı. Türk futbolcular sa sarsıldı ama en çok Avrupa'dan gelenler etkilendi. Sonra Mehmet Topal'ın arabasına mermi sıkıldı.

Edirne ve Kayseri'de araziler aldık. Konya'da arazi alıyoruz. Antalya'da 100 dönüm arazi için çalışmamız var. Düzce'de arazi alma çalışmamız var. 450 dönüme yakın kulübe arazi kazandırmış oluyoruz. Eğer 1000'e tamamlarsak kulübün envanterine girecektir.

İsmail Kartal'a haksızlık yaptığınızı düşündünüz mü?

Hayır, ben gel seni Avrupa'ya göndereyim eğitim al gel dedim. Hayır ben dinlenmek istiyorum dedi. Aziz Yıldırım olmasa İsmail Kartal Fenerbahçe'ye teknik direktör olur muydu?

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...