Aziz Yıldırım'dan derbi yorumu!

Fenerbahçe'de başkanlığa yeniden seçilen Aziz Yıldırım, kulübün aylık dergisine "Büyüklük; geride bırakabilmektir..." başlıklı yazısında hafta sonu oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisi hakkında açıklamalar yaptı

06 Kasım 2013, Çarşamba 13:30
A A
Aziz Yıldırım'dan derbi yorumu!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün seçimli olağanüstü genel kurulunu büyük bir olgunluk ve başarı içinde tamamladıklarını söyledi.
    
Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün resmi yayın organlarından Fenerbahçe Dergisi'nin kasım ayı sayısında "Büyüklük, geride bırakabilmektir..." başlıklı başyazısında son yapılan kongreye değindi. Kongrenin çok başarılı geçtiğini belirten başkan Yıldırım, "Öncelikle Türkiye'nin her yanından, Amerika'dan, İsveç'ten, Almanya'dan, kısacası dünyanın dört bir tarafından kongresine ve Fenerbahçe'sine sahip çıkmak için koşup gelen tüm Fenerbahçelilere, Aziz Yıldırım'a oy versin vermesin herkese şükranlarımı sunuyorum. Onlar, kopartılan tüm yaygaralara rağmen Fenerbahçe için son karar merciinin genel kurul ve sarı-lacivert sandıklar olduğunu ortaya koyanlardır. Onlar ki, Fenerbahçe'nin büyüklüğünü demokrasiye olan bağlılığını, olgunlukla kardeşçe ve barış içerisinde tüm dünyaya haykıran 9 bin 380 kişi ve mazeretleri nedeniyle katılamayan ve bu şölene rakibimiz olarak dahi katkı sağlayan tüm Fenerbahçelilerdir." dedi.

"FENERBAHÇELİLİK ÜST KİMLİKTİR"

Fenerbahçelilere seslenen Aziz Yıldırım, kendilerini fazlasıyla rahatsız eden ve seçimin ardından Fenerbahçe'ye zarar vermek maksadıyla kasıtlı olarak yaratılan bir algıyı paylaşmak gereğini duyduğunu ifade ederek, "Tüm kamuoyu şunu çok iyi bilmelidir ki, Fenerbahçelilik bir üst kimliktir ve Fenerbahçe bu üst kimliğin altında, her türlü siyasi, kültürel, dinsel ve hatta düşünsel farklılıklar taşımakta ve bununla da gurur duymaktadır. Tıpkı ülkemiz gibi... Ve bilinmelidir ki, Fenerbahçe, tüm bu farklılıkları taşıyan tüm Fenerbahçelilerindir. Bu konuda kararlılığımız ve hassasiyetimiz en üst noktadadır." diye konuştu.
    
Aziz Yıldırım, sportif mesajların dışındaki söylemlerin kulüpten uzak tutulması gerektiğini anlatarak, "Fenerbahçe'yi dünyanın örnek spor kulüplerinden biri yapmak konusunda kararlı olan bizlerin, sportif mesajların dışındaki söylem ve eylemlerin kulübümüzden uzak tutulması yolunda da aynı kararlılık ve hassasiyette olduğumuz hususu, izahtan varestedir. Siz gerçek Fenerbahçelilerin de bu konuda aynı düşünce ve davranış tarzında olduğunuzu bilmekle birlikte, bu konudaki yaratılmaya çalışılan algı ve oyunlara karşı daha dikkatli olunması gerekliliğini buradan bir kez daha yineliyorum." dedi.
    
DERBİ YORUMU!

"Geçmişi geride bırakmak ve geleceğe yön verebilmenin ilk koşulu olarak, bizler de kongreyi ve seçimi bir kenara bırakıp asli işimiz olan spora dönmeliyiz" diyen Yıldırım, bu hafta sonunda oynanacak Galatasaray derbisine değinerek, "Çok önemli bir müsabaka oynayacak olan futbol takımımızın sizlerin ve bizlerin desteklerine ihtiyacı var. Kazanma ve mücadele hırsı üst düzeyde olan karakterli ve taraflı tarafsız herkesin saygı duyduğu bir futbol takımımız var. Öncelikle başta Ersun Yanal olmak üzere tüm teknik ekibe ve futbolcularımıza sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Bununla birlikte sizlerden önemli ricam, aynı saygının ezeli rakibimizden de esirgenmemesidir. Her konuda örnek olan kulübümüzün, bu konuda da üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine olan inancım tamdır." ifadelerini kullandı.
    
Başkan Yıldırım, sarı-lacivertli taraftarların iki takımın oyuncularına hak ettikleri saygıyı göstereceklerine inandığını belirterek, "Taraftarlarımızın rakip takım oyuncu ve yöneticilerine yönelik herhangi bir davranış ya da hakaret içeren söylemlerde bulunmadan, sadece takımını destekleyeceğini ve sonuç ne olursa olsun her iki takımın oyuncu ve temsilcilerine hak ettikleri saygıyı göstereceklerini biliyorum" dedi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.