Aziz Yıldırım'ın istediği oldu!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, 'bir antrenör hem kulüp takımında hem milli takımda görev yapmamalı' önerisi Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından kabul edildi

02 Eylül 2015, Çarşamba 12:40
A A
Aziz Yıldırım'ın istediği oldu!

2012'den bu yana Galatasaray basketbol takımının koçluğunu yapan Ergin Ataman, 25 Mart 2014'ten beri  aynı zamanda Türkiye Milli Basketbol Takımı Başantrenörlüğü görevini  sürdürüyordu. 

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın koçu olan Ekrem Memnun ise aynı zamanda A Milli Kadın Basketbol Takımı'nı çalıştırıyordu.

TBF Başkanı Harun Erdenay, kulüp takım antrenörlerinin, milli takımda görev yapmaması ile ilgili uygulamanın gelecek sezondan itibaren başlatılacağını belirtti ve, "Bu sezon (2015-16) sona erdiğinde Ergin Ataman ve Ekrem Memnun'dan kulüp ya da milli takımdan birini seçmelerini isteyeceğiz" dedi.

"MİLLİ MAÇLARIN TAKVİMİ DEĞİŞTİ"

Kulüplerin Avrupa Kupası ve lig maçları sırasında koçların aynı zamanda milli takımda çalışmalarının öncelikli olarak antrenörler açısından çok zor olacağını ifade eden Erdenay, "Biz milli takım koçlarıyla anlaştığımızda maçlar yaz aylarında oynanıyordu. Şimdi ise durum değişti, elemeler sezon içinde oynanacak.

Elbette kısa süreler için değerli koçlar bulmak kolay olmayacak ancak başka çaremiz yok. Koçlarımızdan ya kulüplerinde, da da milli takımda çalışmaları konusunda tercih ypmalarını isteyeceğiz" diye konuştu.

Öte yandan Ekrem Memnun ile ilgili uygulamanın Kadın Milli Takımı'nın Olimpiyatlar'a katılma hakkını elde etmesi durumunda Olimpiyatlar sona erdikten sonra yaşama geçirilmesi bekleniyor. 

 

  

Sıradaki haber yükleniyor...