Baba göbeği kazandı! Bekarlar göbekli erkek tercih ediyor

ABD’de çöpçatanlık sitesi Dating.com’un anketine göre bekarların yüzde 75’i, kaslı karın yerine hafif yumuşak ve yuvarlak karınlı erkekleri tercih ediyor. Bekarların sadece yüzde 15’i model gibi fit karınları beğendiğini söyledi. Yüzde 20’si ise fiziksel özelliğin fark etmediğini belirtti.

30 Mart 2021, Salı 11:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Son 1 yılda koronavirüs nedeniyle çoğu insanın 'göbeklendiğini' söylemek mümkün. Yaz yaklaştıkça bu kiloları verme çabamız da hızlandı. Ancak çöpçatanlık uygulaması Dating.com tarafından yapılan bir ankete göre, aldığınız kiloları fazla dert etmenize gerek yok.

Yapılan ankette 2 bine yakın bekara mail yoluyla hangi vücut tipinde bir partner tercih ettikleri soruldu.

Ankete katılanların yaklaşık yüzde 75'i, 'baba göbeği' de denilen göbekli vücut tipini seçtikleri ortaya çıktı.

İdeal vücut olarak görülen sert karın kaslarının aksine tercih edilen 'baba göbeği' daha yumuşak ve aşırı kilolu olmayan bir vücut tipi.

Flört uzmanı Maria Sullivan, Insider'a yaptığı açıklamada, tercih edilen vücut tipi üzerindeki bu değişiklikte pandeminin de etkisi olduğunu söyledi.

Bir zamanlar aktif yaşamları olan insanlar pandeminin de etkisiyle kilo aldı ve vücut ölçüleri değişti.

'FARKLI VÜCUT TİPLERİ KABUL GÖRMEYE BAŞLADI'

'FARKLI VÜCUT TİPLERİ KABUL GÖRMEYE BAŞLADI'

Sullivan, "Bekarlar, salgın sırasında formda kalmanın zor olduğunu bildiği için farklı vücut tiplerini kabul etmeye başladı. Diğerleri fit vücutlardan daha yaygın görülen bir vücut tipini benimsemeye ve tercih etmeye başladıkça, 'baba göbeği' bekarlara yepyeni bir güven ve vücut olumlaması getiriyor. Bekarlar artık vücutlarının görünüşü hakkında endişelenmek fazla vakit harcamıyor. Görünüşleri önemsemeden insanları tanımak için zaman harcıyorlar" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ömürlük dediği 2 hafta sürdü! Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz soruları cevaplıyor (30 Mart 2021)