Baba ile kendisine bomba gönderen oğlu mahkemede yüz yüze geldi!

Maltepe’de, babasına ait firmaya gönderdiği paketin açılmasıyla meydana gelen patlamada, babası ile 2 kişinin yaralanmasına neden olan Alican Kurdaş’ın yargılanmasına devam edildi

08 Temmuz 2017, Cumartesi 09:55
A A
Maltepe'de, babasına ait firmaya gönderdiği bombalı paketin patlaması sonucu, babası ve 2 kişinin yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle Alican Kurdaş'ın, "kasten öldürmeye teşebbüs", "olası kast ile öldürmeye teşebbüs", "korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda patlayıcı madde kullanmak" ve "tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması" suçlarından, 61 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanmasına devam edildi.


Oğlundan gelen bombalı paketle yaralanan baba olay anını anlattı

 


6 BİN LİRA MAAŞ VERDİM, MAAŞI BEĞENMİYORDU


Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Alican Kurdaş, müşteki baba Özdemir Osman Kurdaş ve taraf avukatları katıldı. 

Duruşmada söz verilen baba Alican Kurdaş, sanığın öz oğlu olduğunu belirterek, "Kendisi Amerika'da 7 yıl eğitim gördü. Dönüşte kendisine şirketimde 6 bin lira maaşla iş verdim. Aramızda normal baba oğul ilişkisi vardı, lakin çalışmayı pek sevmiyor ve aksatıyordu. Bana maaşının az olduğunu söylüyordu. Ben de kendisine 'Boğaziçi mezunu bir bilgisayar mühendisi bile ancak bu kadar para alır' dedim ve daha fazla ödemedim. " şeklinde konuştu.


Babasına bombalı paket yollayan Alican Kurdaş: 'Babamın ilgisini çekmek istedim'


BANA MAİL ATTI


Oğlunun bu durum üzerine kendisine bir mail attığını kaydeden Osman Kurdaş, "Bana gönderdiği mailde arkadaşlarının babalarının çocuklarını rahat yaşatmak için ellerinden geleni yaptıklarını, hatta evlerini satıp çocuklarını çalışmadan yaşattıklarını, benim de o şekilde davranmam gerektiğini söyleyerek yakındı. Ben de böyle olamayacağını, çalışması gerektiğini söyledim. Kendisi zeki bir çocuktur ancak zekasını bu yönde kullanmış. Oğlumun beni öldürmesi için aramızda bir husumet yoktu." ifadesini kullandı.


Babasına bomba gönderen Alican Kurdaş için 71 yıl hapis isteniyor


SOL KOLUM KOPTU


Bu sırada Mahkeme Başkanı Haluk Azkın, baba Kurdaş'a "Size bomba vermesi için makul bir sebep var mı?" diye sordu.

Bunun üzerine Kurdaş, "Ben şoktayım. Bir baba olarak öz oğlum bana böyle bir şey yaptı. Ben kötü bir baba değilim. Çocuğum için çok şey yaptım. Olay günü sekreterim 'bir paket geldi' dedi. Ben masanın üzerinde paketi açmamla beraber 10 santimetre kalınlığındaki ahşap masa parçalandı. Büyük bir patlama, ateş ve basınç oldu. Sol kolum koptu. Sağ kolum kopmak üzereydi. O anda kör oldum. Şu anda tedavi ile sağ gözüm yüzde 60 görüyor. Sol kolum bilekten yukarıdan kesildi. Sağ bacağım da ciddi müdahalelerle ancak kurtarılabildi. Ben oğlumun bana bomba göndermesini anlamıyorum. Buna bir sebep de bulamıyorum. Ben çocuğuma iyi bakmış bir insanım. Sadece kendi düşüncem çalışmayı sevmeyen oğlum kendisinin yüksek bulduğum para talebini ödememem üzerine beni öldürerek mirasımı alma amacıyla bombayı göndermiştir. Oğlumdan şikayetçiyim." 


'BİRKAÇ SAATLİK ÇALIŞMAYLA HAZIRLADIM'


Sanık Alican Kurdaş da babasıyla aralarında normal bir baba oğul ilişkisi olmadığını savunarak, "Öncelikle yaşananlardan dolayı utanç ve pişmanlık duyuyorum. Bu olayın kesinlikle maddiyatla ve parayla ilgisi yok. Bu olay nedeniyle şu anda çok pişmanım. Benim yaptığım patlayıcının içinde 3 adet kimyasal bulunuyordu. İnternete ses bombası diye yazdığımda buldum. Birkaç saatlik bir çalışmayla hazırladım. Zaten bu kadar kolay yapılacak bir patlayıcının öldürme olasılığı olsa herkes yapar." diye konuştu.


'BABA OLARAK GERÇEKTEN SEVDİM'


Yaptığı bombanın etkisinin kutuda olmasından ve kapalı ortamda açılmasından dolayı arttığını öne süren Kurdaş, "Babamla olan olayların yanı sıra kendisini gerçekten seviyorum ben. Baba olarak gerçekten sevdim. Ancak karşılık göremedim. Bu olaydan sonra da aylar boyunca rüyalarımda babamı gördüm." dedi. 
Mahkeme heyeti, dava dosyasının patlayıcı uzmanı bilirkişiden dönüşünün beklenmesine karar verdi. 

Dosya döndükten sonra temin edilen tedavi belgelerinin Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek Osman Kurdaş ve Şahnur Ağaik'in olay sebebiyle yaralanmalarının derecesinin tespitinin rapor olarak istenmesine hükmeden heyet, duruşmayı erteledi. 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.