Baba katili şizofren: Babam sağ ancak kayıtlarda görülmez

Bursa'da oturan ve şizofreni tedavisi gören Mustafa Umutlu (48) evlerinin bahçesinde uzun süre havlamasından rahatsız olduğu köpeğini, baltayla vurarak öldürünce babasıyla tartışmış ve tartışma sonucunda babasını da baltayla öldürmüştü. Umutlu duruşmada "Babam sağdır. Sağ olması kayıtta, kimlikte görülmez" dedi

01 Temmuz 2016, Cuma 14:23
A A
Baba katili şizofren: Babam sağ ancak kayıtlarda görülmez

Bursa  Mustafakemalpaşa'da babasıyla birlikte yaşayan şizofreni hastası Mustafa Umutlu, evlerinin bahçesinde uzun süre havlamasından rahatsız olduğu köpeğini baltayla vurarak öldürdü. Lütfü Umutlu, köpeğe vururken gördüğü oğlu ile tartıştı. 3 çocuğu bulunan babasını zorla eve sokan Mustafa Umutlu, onu da baltayla öldürdü.

Komşularının gelen sesler üzerine haber verdiği polis ekipleri olay yerine gelerek Mustafa Umutlu’yu gözaltına almak istedi. Polislere taş atan Umutlu, bahçe duvarından atlayarak kaçmak istedi. Polisler, önce havaya ateş ederek şaşırttıkları Umutlu’yu biber gazı sıkıp etkisiz hale getirerek yakaladı.

Polisler, Umutlu’yu biber gazı sıkarak etkisiz hale getirmişti.

'SAVUNMAMI YAPACAK DURUMDA DEĞİLİM'

Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında 'yakın akrabayı öldürmek’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Mustafa Umutlu, ifade verdi. Mahkemeye neden getirildiğini bilmediğini iddia eden Uğurlu, verdiği çelişkili ifadelerde "Savunmamı yapacak durumda değilim. Babamı öldürdüğüm ile ilgili bilgi soruyorsunuz. Babam sağdır. Sağ olması kayıtlarda, kimlikte görülmez. Rahatsızlığım olup olmadığımı bilmiyorum ama şu anda kalçamda bir ağrı var. Bir olay daha hatırlıyorum. Babama baltayla vurdum" dedi.

Tanıkları dinleyen mahkeme heyeti, duruşmayı, bir önceki yargılamada akli dengesinin yerinde olup olmadığı belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp İhtisas Kurumu’na gönderilen Umutlu hakkındaki raporun beklenmesi için ertelerken sanığın tutukluluk halininin devamına karar verdi.

Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...