'Baba' yönetmen Ankara'ya geliyor

Beyaz perdenin en önemli yönetmenlerinden Francis Ford Coppola 15 Ekim'de Ankara'ya gelecek

13 Ekim 2009, Salı 17:11
A A

Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Amerikan sinemasının en ünlü filmleri arasında yer alan "Baba" filminin yönetmeni Coppola, Türkiye’de çekeceği yeni filmin hazırlıklarını yapmak ve sinema öğrencilerinin bulunacağı panele katılmak üzere Ankara’ya gelecek.

Coppola ve ekibi aynı gün Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ı Opera’daki bakanlık binasında ziyaret edecek. 1972 yılında Mario Puzo’nun "Baba" adlı romanını yazarla birlikte senaryolaştırarak filme çeken Coppola, 1974’te filmin ikincisini yönetti ve her iki filmle de "En iyi Film Oscarı"nı kazandı.

Coppola, "American Graffiti"nin yapımcılığı ile "The Conversation" adlı filmlerin yönetmenliğini üstlendi ve sayısız ödül kazanarak Amerikan sinemasının el üstünde tutulan birkaç sinemacısı arasına girdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.