Babaları tarafından istismara uğradıklarını söyleyen 3 kız kardeş canlı yayında isyan etti

Babaları tarafından istismara uğradıklarını söyleyen 3 kız kardeş canlı yayında isyan etti

Mersin'de küçük yaştan itibaren babaları tarafından cinsel istismara uğradıklarını söyleyen 3 kız kardeş beraat kararına canlı yayında isyan etti. Kardeşlerden Sevim ağlayarak 'Karardan sonra ambulansla çıkartıldım, bizim söylediklerimizle dalga geçer gibi konuştular, kimse çıkar uğruna böyle şeyler anlatmaz' dedi.

01 Nisan 2021, Perşembe 14:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mersin’de 3 kız kardeş küçük yaşlardan itibaren babaları tarafından cinsel istismara maruz kaldıklarını iddia etmiş, yaşananlar infial uyandırmıştı. Tutuklanan baba serbest bırakılmıştı. Görülen karar duruşmasından baba beraat etti.

Kardeşlerden en büyüğü olan abla Hatice ve kardeşi Sevim, Kanal D ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programına telefonla bağlanarak yaşananları anlattı.


"BÜYÜK TRAVMALAR YAŞADIK"

Türkiye’nin takip ettiği bu dava hakkında konuşan abla Hatice gözyaşları içinde “Çocukluğumuzda büyük travmalar, yaralar aldık, sürekli dayak yiyorduk, işkence görüyorduk, gece yatağımızdan kaldırıp bizi dövüyordu” dedi. Çok mücadele verdiğini anlatan abla “Halama, dayıma söyledim, başvurmadığım yer kalmadı, yaşananların ortaya çıkmaması için bizi her türlü şeyle sınadı” ifadelerine yer verdi.

"4 AVUKATI ONU CANLA BALA SAVUNDU"

Kan donduran dava hakkında “Şahıs, para için yapıyorlar diye kendisini savundu. Benim ve ortanca kardeşime zaman aşımı, küçük kardeşimin davasına ise çelişki var denildi” dedi. Şahsın davaya katılmadığını söyleyerek “4 avukatı onu canla, başla savundu” ifadelerine yer verdi. “Bizim yaşadıklarımızı 4 duvar arasında yaşasın istiyorum” çağrısında bulundu. Canlı yayına bağlanan diğer kardeş Sevim ise gözyaşları içinde “Karardan sonra ambulansla çıkartıldım, bizim söylediklerimizle dalga geçer gibi konuştular, kimse çıkar uğruna böyle şeyler anlatmaz” dedi.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ankara için endişelendiren açıklama! Barajlarda ne kadar su kaldı?