Babel: "Emekliliğimde şimdiki gibi yaşamak için 50 ev almalıydım ama 11 evim var"

Ryan Babel gelecek endişesi yaşıyor. Futbolu bıraktığında mevcut refah seviyesini korumak isteyen Babel, yaptığı hesap sonucu 40-50 ev alırsa futbolu bırakmamış gibi yaşayabileceğini, fakat şu anda sadece 11 evi olduğunu söyledi. İnşaat ve emlak işlerine giren Babel, bunun sebebini de açıkladı.

22 Mayıs 2020, Cuma 13:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ryan Babel büyük hesaplar peşinde koşuyor. 11 tane evi olduğunu söyleyen Babel, futbolu bıraktığında şimdiki şartlarını sürdürebilmesi için 40-50 tane evi olması gerektiğini belirtti. İnşaat işine giren Babel bunun sebeplerini anlattı.

Milliyet'teki habere göre Babel,

"Kariyerim boyunca kendime hep şunu sordum: Nasıl bir iş kuracağım ki futboldan kazandığım para kadar kazanabileceğim?’ Maalesef, ayda net 100 bin ile 300 bin euro arasında kazanabildiğin çok fazla iş yok.

Şu anda yaşadığım hayatı, hayat kalitemi emekli olduğumda da sürdürebilmek için bir çözüm bulmak zorundayım. Geriye gitmek istemiyorum. Emlakçılık konusunda özel bir yatırım işine girdim. Multi-aile evleri. Şu anda oteller batıyor, büyük alışveriş merkezleri batıyor, birçok sektörde problem var. Bu yüzden ailelerin birlikte yaşayabileceği yaşam alanları çok önemli.

2010’da Liverpool’dayken, 300 bin euro ödedim ve bir ev aldım. Ayda 1400 euro kira geliri var, çok da mantıklı bir yatırım olmadı. Çok gençtim ve saf bir düşüncem vardı, ‘Bankada 6 sıfırlı param var’ diye düşündüm. Şimdi, aylık 1400 euro için bu işe girer miyim? ‘Hayır, bankadaki sıfırlar büyüsün.

11 ev aldım, sonra hesap yaptım, emekli olunca aynı hayatı sürdürmek için 40-50 daire almam lazım. Açıkçası bu yüzden biraz hayal kırıklığı yaşadım ama gayrimenkul işine döndüm, ancak daha büyük düşünmeye başladım. Aileler için yaşam alanları işi de böyle çıktı."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hakemler sosyal mesafe kuralından çok memnun