Bacağı kesildi! O doktor hakkında suç duyurusunda bulundu

Bacağı kesildi! O doktor hakkında suç duyurusunda bulundu

İzmir Tire'de garsonluk yapan İmdat Özçelik, 4,5 yıl önce ağaca çıkmak isterken merdivenden düşerek bacağını kırdı. Tire Devlet Hastanesi’ndeki ameliyat sonrasında enfeksiyon kapan ve iyileşmeyen İmdat Özçelik'in sağ bacağı, diz altından kesildi. Talihsiz adam bacağının kesilmesinden sorumlu tuttuğu Ortopedi Uzmanı Dr. G.B. hakkında başlattığı hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini söyledi

10 Ocak 2019, Perşembe 11:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tire’deki bir restoranda garson olarak çalışan İmdat Özçelik, evinin bahçesinde, merdivenle ağaca çıkmak isterken düştü. Tire Devlet Hastanesi’ne kaldırılan İmdat Özçelik, sağ bacağında parçalı kırıklar olduğu, omzunun çıktığı belirlenerek tedaviye alındı. İmdat Özçelik, Ortopedi Uzmanı Dr. G.B. tarafından ertesi gün ameliyat edildi. Ameliyatın ardından 2 gün yoğun bakımda tutulan İmdat Özçelik, daha sonra servisteki odasına alındı. Bir hafta serviste tedavisine devam edilen Özçelik’in bacağındaki yaralar bir türlü iyileşmedi.

ŞİŞLİK, MORLUK VE AKINTI OLUŞTU

Doktoruna nedenini soran İmdat Özçelik iddiaya göre, "İyileşmesine engel bir durum yok. Bacağında ufak bir deri kaybı olacak. Ancak bu da plastik cerrahi müdahalesi ile düzelecek" yanıtı aldı. Ancak ameliyatta takılan implantları açıkta olan, bacağında şişlik, morluk ve akıntı olan Özçelik’in 21 gün sonra yapılan pansumanında da yaralarının iyileşmediği, aksine daha da kötü olduğu belirlendi.

BACAĞI KESİLDİ

Bunun üzerine İzmir’deki Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen İmdat Özçelik’e bacağının diz altından kesilmesi gerektiği bildirilip 18 Aralık için gün verildi. O gün hastaneye giden İmdat Özçelik’in gerekli tahlil ve kontrolleri yapıldı, ancak ameliyatı boş yatak olmadığı gerekçesiyle yapılmayıp evine gönderildi. 7 Ocak’ta tekrar hastaneye çağrılan İmdat Özçelik, bu defa tekrar tahlil ve gerekli kontrolleri yapılıp hastaneye yatırıldı. Salı günü ameliyata alınan İmdat Özçelik’in sağ bacağı, diz altından kesildi.

'MÜCADELEMİ SÜRDÜRECEĞİM'

Ameliyattan yeni çıktığı için kendini iyi hissetmediğini belirten İmdat Özçelik, "Geçen nisan ayında bacağının bu hale gelmesinde ihmali olduğunu ileri sürdüğü Dr. G.B. hakkında Tire Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştum. Hukuk mücadelemi sonuna sürdüreceğim" dedi.

Faruk ÇARK/İZMİR, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika... Yangın faciası: 3 çocuk hayatını kaybetti