Bacaklarınızı uzun göstermenin yolları

Uzun bacaklar kadının görüntüsünü tamamen değiştiren ve çekici gösteren, en önemli faktörlerden biri. Peki bacaklarımızı nasıl daha uzun gösterebiliriz? Birkaç giyim hilesiyle bu mümkün...

13 Kasım 2018, Salı 15:32 Son Güncelleme:
A A
ASİMETRİK KESİMLER

ASİMETRİK KESİMLER

Asimetrik kesimli etek ya da elbiseler uygun kombinlendiğinde göz yanılması yaratarak bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayabilir. Burada önemli olan kusur ya da fazlalık kapatabilen kesimleri yani vücut yapınıza uygun olanları seçebilmek...

UZUN MU KISA MI?

UZUN MU KISA MI?

Uzun etekler yerine tercihinizi mini ya da dizin hemen altında biten eteklerden yana kullanabilirsiniz. Asimetrik kesim etekler de işinize yarayacaktır. Uzun bir şeyler giymek isterseniz maksi elbiseleri tercih edebilirsiniz. Ancak elbisenizin eteğinin yerlerde sürünmemesine dikkat etmelisiniz.


DERİN YIRTMAÇ

DERİN YIRTMAÇ

Derin yırtmaç, yüksek topukluyla da düz ayakkabıyla da giyilebilir. Ancak şu basit kuralı unutmamak gerekir: Etek hafif bir kumaştan olmalı, silüeti bozmamalı. Yandan yırtmaçlı etek ve elbiselere önem verin, çünkü hiç bugünkü kadar moda olmamıştı.

PANTOLON ETKİSİ

PANTOLON ETKİSİ

Tişört veya gömleğinizi pantolonunuzun içine sokarak daha uzun ve ince bir görünüm elde edebilirsiniz. Çizgili pantolonlar da bacak boyunuzun uzun görünmesine yardımcı olacaktır. Düşük bel pantolonlar ise tam aksine daha kısa görünmenize neden olur.
TEK RENK GİYSİ VE AYAKKABI

TEK RENK GİYSİ VE AYAKKABIPantolon ya da taytı ayakkabıyla aynı renkte seçmek boyu daha uzun gösterir. Parlak taytlar silüeti ikiye böleceğinden mat renkteki taytlar ya da pantolonlar boyu uzatır.

AYAKKABI RENGİ

AYAKKABI RENGİ

Ten rengine yakın ayakkabılar tercih etmek bacaklar ile bir bütünlük oluşturur ve sizi daha uzun gösterir. Öte yandan babet, bilekten bantlı ya da kısa botlar gibi yere yakın ayakkabılar yerine topuklu ayakkabılar ve çizmeler tercih etmelisiniz.


Sıradaki haber yükleniyor...