Bacaklarınızın arasına yastık koyup uyursanız...

Hepimiz farklı şekillerde uyumayı seviyoruz. Ancak bir uyuma şekli var ki uyurken bize fayda da sağlıyor. İşte yastığımızı bacaklarımızın arasına alıp uyumanın faydaları...

25 Mayıs 2019, Cumartesi 10:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Uyumak ve dinlenmek insan doğasının en temel ihtiyaçlarından bir tanesidir. Kişi günlük koşuşturmacalar nedeniyle fiziksel ve zihinsel olarak küçük çaplı da olsa stres yaşar. Bu nedenle uyurken oluşturduğu pozisyon oldukça önemlidir.

Her gün yatağa yattığımızda çeşitli pozisyonlara gireriz ancak uzmanlar bu pozisyonlara girerken baş kısmının haricinde bir de diz kısmına yastık koyulmasını tavsiye ediyorlar, bunu da en rahat yan yatarken yapabilirsiniz. Üstelik bunun sağlığınız açısından birçok faydası bulunuyor.  


İşte dizlerinizin arasına yastık koyarak uyumanın faydaları…

OMURGAYI ŞEKİLLENDİRİR

OMURGAYI ŞEKİLLENDİRİR

Dizlerinizin arasına bir yastık yerleştirmek doğru anatomik uyum sağlayarak bacaklar, kalça, diz ve omurgayı konumlandırarak alt bedene destek olur. Aynı zamanda omurganın ve kalça kısmının şekillenmesine yardımcı olur.  


VARİSLERE VE BEL AĞRISINA İYİ GELİYOR

VARİSLERE VE BEL AĞRISINA İYİ GELİYOR

Diz arasına yastık koymak, bacaklara giden kan akımını arttırmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda bel ağrılarına ve varislerin azalmasına yardımcı oluyor. 


DAHA İYİ UYUMAYI SAĞLIYOR

DAHA İYİ UYUMAYI SAĞLIYOR

Uygun uyku duruşu sağlayarak daha iyi ve dinlendirici bir uykuyu teşvik etmeye yardımcı olarak diz yastıkları ile uyumak hamile kadınlar için idealdir.  

VÜCUT KIVRIMLARININ OLUŞMASINA YARDIMCI OLUR

VÜCUT KIVRIMLARININ OLUŞMASINA YARDIMCI OLUR

Diz arasına yastık koymak omurganın şekillenmesini sağlamanın yanı sıra bel ve kalça kıvrımlarının oluşmasına yardımcı olur.  

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dengeli beslenmeye çalışırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?