Bağcılar Belediyesi’nden asker adaylarına çanta

Bağcılar Belediyesi’nden asker adaylarına çanta

Bağcılar Belediyesi’nden asker adaylarına çanta

14 Haziran 2021, Pazartesi 19:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İSTANBUL, (DHA) - Bağcılar Belediyesi, askere gidecek olan gençlere malzeme desteği veriyor. Bu amaçla çamaşırdan kişisel temizlik ürünlerine kadar kışlada ihtiyaç duyulan ürünlerin yer aldığı çanta asker adaylarına hediye ediliyor.

Asker adayı gençler için Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından asker çantası hazırlandı. Çantanın içinde atlet, iç çamaşırı, duş lifi, sabun, tıraş bıçağı, tıraş köpüğü, pudra, ayakkabı boyası, iğne-iplik seti, diş macunu, diş fırçası, tırnak makası, terlik ve kilit bulunan çantalar sevk (sülüs) belgesi ile belediyeye başvuran gençlere teslim ediliyor. Hayata geçirilen bu uygulama sayesinde askere gitme hazırlığı yapan gençler bir maddi külfetten kurtulmuş olacak.

ACİL İHTİYAÇ LİSTESİ YAPTIK

Asker adaylarına hayırlı tezkereler dileyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Vatani görev hazırlığında olan gençlerimizin asker çantaları bizden olsun istedik. Askerlerimize kışlaya adım attığı ilk anda lazım olacak malzemelerin listesini yaptıktan sonra bu çantayı doldurduk. Şimdiden tüm askerlerimize sağlıklı ve hayırlı tezkereler diliyorum” dedi. 

Bu uygulamadan ilçe sınırları içerisinde ikamet eden ve yanında askerlik belgesi bulunan bütün gençler yararlanabiliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul’da kan bağışı kampanyası başlatıldı