Bağcılar'da boşaltılan binanın yıkımı devam ediyor

İstanbul Bağcılar’da dün çökme riski nedeniyle üç katı yıkılan 5 katlı binanın bugün geri kalan iki katının yıkılacağı ve enkazın kaldırılacağı öğrenildi. Bugün binanın yıkım çalışması devam ederken, yanında bulunan bina da güvenlik gerekçesiyle boşaltıldı.

10 Ekim 2018, Çarşamba 14:16
A A
Bağcılar'da boşaltılan binanın yıkımı devam ediyor

Bağcılar’da dün yanındaki inşaat kazısı nedeniyle çökme riski meydana gelen 5 katlı bir bina tahliye edilerek, binanın yıkım çalışmalarına başlanmıştı. Gece geç saatlere kadar süren yıkım çalışmalarında 5 binanın üç katının yıkım işlemi tamamlandı.

Bugün binanın yıkım çalışması devam ederken, yanında bulunan bina da güvenlik gerekçesiyle boşaltıldı. Boşaltılan binalardaki vatandaşlar belediye tarafından otellere yerleştirildi.

 Geceyi Bağcılar Belediyesi tarafından tahsis edilen otellerde ve akrabalarının yanında geçiren bina sakinleri, sabahın erken saatlerinde evlerinin önüne geldi. Evlerinin son durumu karşısında üzüntü yaşayan bina sakinlerinin Bağcılar Belediyesi tarafından tüm zararının karşılanacağı ifade edildi. İHA

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.