Bağımsız denetçilik sınavı başvuruları ne zaman? Başvurular nasıl yapılır?

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından Bağımsız denetçilik sınavı yapılacak. Peki, Bağımsız denetçilik sınavı ne zaman? Bağımsız denetçilik sınavı başvuruları ne zaman? Başvurular nasıl yapılır? İşte detaylar…

14 Nisan 2019, Pazar 11:10 Son Güncelleme:
A A
Bağımsız denetçilik sınavı başvuruları ne zaman? Başvurular nasıl yapılır?

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından 23 Haziran’da bağımsız denetçilik sınavı yapılacak. Peki, Bağımsız denetçilik sınavı başvuruları ne zaman? Başvurular nasıl yapılır? İşte detaylar…

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’nun Resmi Gazete’de yer alan ilanına göre, bağımsız denetçilik sınavına müracaatlar 22 Nisan’da başlayacak ve 3 Mayıs saat 17.00’de sona erecek.

Başvurular, "http://www.kgk.gov.tr" adresinde yer alan başvuru formu doldurularak gerçekleştirilecek, posta yoluyla gelen başvurular kabul edilmeyecek.

Sınav müracaatları tetkik edildikten sonra katılmaya hak kazananlarla sınav yerleri ve saatleri, sınav tarihinden en az 15 gün önce kurumun internet sitesinden duyurulacak.

Bağımsız denetçilik sınavı 23 Haziran’da Ankara ve İstanbul’da yapılacak.

BAĞIMSIZ DENETÇİ NEDİR?

Herhangi bir kişi veya kuruluşa bağımlı olmadan, genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri ve esasları ışığında mali tabloların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını araştıran kişidir. 3568 sayılı yasa ile denetim yetkisi SMMM ve YMM’lere verilmiştir. Bu kişiler denetimleri sırasında faaliyet denetimi ve uygunluk denetimi de yaparlar.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ankara'ya dolu yağdı, her yer beyaza büründü