Bağışıklık sistemini güçlendiren içecekler

Dünyada görülen corona virüs salgını maalesef artık ülkemizde de var. Şimdi hepimiz için bağışıklık sistemini güçlendirme zamanı! Aşağıdaki içecekler bu konuda size yardımcı olabilir.

20 Mart 2020, Cuma 17:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Sıkma meyve suları

1- Sıkma meyve suları

Meyveler, içindeki vitaminler sayesinde bağışıklığınızı güçlendirir ve vücut dirayetini artırır. Taze sıkma meyve suları da bağışıklık sistemini güçlendirmek konusunda etkili. Portakal suyu, nar suyu, havuç suyu, elma suyu gibi birçok meyve suyundan faydalanabilirsiniz.

2- Bitki çayları

2- Bitki çayları

Bitki çayları hemen hemen her hastalığa karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle kuşburnu, baharatlı çaylar ve yeşil çay bu konuda oldukça etkili.

3- Kayısı ve erik çayı

3- Kayısı ve erik çayı

Meyve suları etken koruyucular olduğu gibi meyve çayları da bu konuda faydalı. Yanı sıra sindirim sistemini de çalıştırdığı için fit kalmanızı sağlar.

4- Meyveli smoothie

4- Meyveli smoothie

Hem keyifle içeceğiniz hem de bağışıklığınızı güçlendireceğiniz içeceklerden biri de smoothie. Kivili smoothie, yulaflı muzlu smoothie, havuçlu smoothie bu konuda çok faydalı.

5- Çorba

5- Çorba

Bağışıklığınızı güçlendirmek istiyorsanız bol bol taze çorba içmeyi tercih edin. Hastalıklara şifa olan çorbalar, hastalanmadan önce önlem almanın da en iyi yöntemi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Bugün ne pişirsem?' diyenlere günün menüsü (23 Haziran 2021)