Bahar geldi aşk gelir mi?

Baharın aşkı tetiklediğini biliyoruz. Peki ilk görüşte aşka inanır mısınız? Bilimsel araştırmalar insanın saniyenin beşte biri kadar bir sürede aşık olabileceğini ortaya koyuyor. Bir başka deyişle aşk için bir anlık bakış yetebiliyor. Öyleyse Hadi siz ilk bakışta aşık oldunuz peki ya o? Onun da aynı duyguları paylaştığından emin misiniz? İşte emin olmanızı sağlayacak ipuçları... Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı   

08 Nisan 2018, Pazar 05:00
A A
KADINLARIN AŞK BELİRTİLERİ:

KADINLARIN AŞK BELİRTİLERİ:

1 - Konuşurken karşısındaki erkeğin gözlerinin içine bakarlar. Sebebi erkeğin gözlerindeki aşk ışıltısını görme çabasıdır.2 - Kadınların gözbebekleri büyür. Büyümüş gözbebekleri karşı cinse çekici gelir. Kadınlar bu nedenle gözlerini ön plana çıkarmak ister.

3 - Yanakları kızarır. Kadın, duygularını ele vermemek için stres yaşar. Bunu da yanak kız arıklığı olarak dışa vurur.4 -  Ses tonunu sizinkine göre ayarlamaya çalışır. Size uyum sağlayacağı mesajını verir. 

5  - Sizden biraz uzaktaysa doğrudan bakış fırlatmak yerine başını eğerek bakar ya da tesadüfen bakışlar karşılaşmış gibi davranır. Yine duygularının anlaşılmasından çekindiği için ortaya çıkan bir davranıştır.6 - Konuşurken eli yüzüne, saçlarına ve boynuna gider. Bu, da cinsel bir aktivitedir. Özellikle boyna dokunması, cinsel arzunun göstergesidir.

7 -  Yüzünün yanı sıra takılarıyla da oynar. Bu, onun ellerini, kollarını nereye koyacağını bilememesinden kaynaklanır.8  - Avuç içlerini karşısındaki erkeğe doğru açık tutar. Bunun anlamı, “Senin duygularını karşılamaya hazırımdır. 

9  - Bir şeye gülüyorsanız o da sizinle birlikte güler.10 - Kadın, o erkeği ilk gördüğü anda kısa süreli olarak kaşlarını kaldırıp indirir ve bunu da belli belirsiz bir gülümseme takip eder. Bu, beyninin irade dışı verdiği bir tepkidir. Bu hareketleri yakalayabilmeniz zordur ama imkansız değildir.

ERKEKLERİN AŞK BELİRTİLERİ:

ERKEKLERİN AŞK BELİRTİLERİ:

1 - Erkek, aşık olduğu kadının bakışlarını yakalamaya çalışır. Kadın gibi çekingen davranmaz, gözlerini dikip dakikalarca bakabilir. Kadının gözlerini yakaladığı an önce kısa bir süre bakışlarını kaçırır, sonra tekrar bakmaya başlar. Amacı, sizin de ona bakıp bakmadığınızı bilmektir.2 - Karşı karşıya konuşurken erkek mutlaka kadına dokunmaya çalışır. Ama bunu aşırı bir şekilde değil ‘arkadaşça’ yapmaya özen gösterir. Kadının tepkisini ölçmek istemektedir. 

3 -  Konuşurken sık sık saçlarını düzeltir. Kendisini kadına çekici göstermeyi amaçlamaktadır.4 -  Kravatını ya da kravatı yoksa gömlek yakasını sık sık düzeltir. Düzenli olduğunu, giyimine ve bakımına özen gösterdiğini anlatmak ister. 

5 - Yüzünde sürekli bir gülümseme yaratmaya özen gösterir. Kadını dinlerken verdiği tepkiler abartılıdır. Örneğin kadın şaşırtıcı bir şey söylediğinde herkesten daha fazla hayret eder, komik bir şey anlattığında abartılı kahkahalarla güler.6 - Vücudunu kasar. Göğüslerini şişirmeye çalışır.

7  - Konuşurken karşısındaki kadına doğru eğilir. Kendini anlatma kaygısı vardır. Söylediklerinin net anlaşılmasını ister.8 - Kadınla konuşurken gözlerini kısar. Bu, “Dikkatimi sana veriyorum anlamına gelir.

9 - Eli sık sık çenesine gider. Böylece ciddiyetini göstermeyi amaçlamaktadır.10 - Başparmağını kemerine geçirir. Bunun nedeni de tıpkı kadında olduğu gibi ellerini kollarını koyacak yer bulamamasıdır.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.