Bahar renkli Tortum Şelalesi ziyaretçilerini büyülüyor

Erzurum’un Uzundere ilçesindeki doğa harikası Tortum Şelalesi, ilkbaharla birlikte farklı bir güzellik sergiliyor.

A A
SAKİN KENT

SAKİN KENT

Erzurum-Artvin Kara yolunun 110. kilometresinde yer alan ve 2016’da Uluslararası Sakin Kentler Birliğince Türkiye’nin 11’inci sakin kenti seçilen Uzundere ilçesi sınırlarında bulunan Tortum Şelalesi, 21 metrelik genişliği ve 48 metre yükseklikten dökülmesiyle dikkati çekiyor. 

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ

18. yüzyılda yaşanan heyelan sonucu oluşan ve Türkiye’nin en büyük şelalesi olma özelliğini taşıyan Tortum Şelalesi, ilkbaharla birlikte binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. 

ZİYARETÇİLER HAYRAN KALIYOR

ZİYARETÇİLER HAYRAN KALIYOR

Kar yağışının 6 ay sürdüğü Erzurum’da, havaların ısınmasıyla eriyen kar sularının daha coşkuyla akmasını sağladığı Tortum Şelalesi, canlanan doğayla muhteşem görünüme bürünerek ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. 

TABİAT HARİKASI

TABİAT HARİKASI

Yılın her mevsiminde manzarasıyla ziyaretçilerini etkileyen ve dökülen suyun zerrecikler halinde uçuşmasıyla sürekli gökkuşağına benzer görüntü oluşturduğu şelalede, bazı ziyaretçiler şelalenin alt ve üst kısmında bol bol fotoğraf çekinerek bu tabiat harikasındaki gezilerini ölümsüzleştiriyor. 

ERZURUM'UN EN BÜYÜK DEĞERLERDEN BİRİ

ERZURUM'UN EN BÜYÜK DEĞERLERDEN BİRİ

Ziyaretçilerden Bahadır Bedir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tortum Şelalesi’nin Erzurum’un en büyük değerlerinden birisi olduğunu söyledi. 

MÜTHİŞ MANZARA

MÜTHİŞ MANZARA

Şelalenin önemli turistik yer olduğunu ifade eden Bedir, "Baharın gelmesiyle çiçekler ve farklı renklerle Tortum Şelalesi, müthiş manzara oluşturuyor. Eğer yolunuz buraya düşerse, kesinlikle şelaleye uğramanızı tavsiye ederim. İki ay sonra yüzme sezonu da açılır ve şelale daha da eğlenceli hale gelir." dedi.

'İLK DEFA GÖRDÜM'

'İLK DEFA GÖRDÜM'

Üniversite öğrencisi Furkan Sucu da Uzundere’ye geziye geldiğini ve şelaleyi merak ettiğini söyledi. Sucu, Tortum Şelalesi’ni ilk defa gördüğünü ve çok güzel bulduğunu dile getirdi. 

ERZURUM (AA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Rekor kıran ayıcık