Bahçeli: AKP kadınlara melez ve miyop bakıyor

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun "Kadınların tek kariyeri annelik olmalı" sözüne yüklenen Bahçeli "AKP kadınlara melez ve miyop bakıyor" dedi

13 Ocak 2015, Salı 10:33
A A
Bahçeli: AKP kadınlara melez ve miyop bakıyor

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"Kayseri'de 3 gün süren toplantımız çok verimli geçti. Milli iradeyi, milliyetçi iradeye çevirmenin yolunu çizdik. MHP iktidar iddiasındadır. Kendimize güveniyor, milletimize inanıyoruz. 'Yeter artık' diyen 75 milyonun MHP'de toplandığını görüyoruz. 7 Haziran seçimleri MHP ile diğerleri arasında geçecektir.

7 Haziran yedikçe azan kara belalardan kurtulma günü olacaktır. İşbirlikçinin defterini millet dürecektir.

Milletimizi etnik bölümlemelere ayıranlara en büyük tokat 7 Haziran'da atılacaktır. Kandil'e Türk bayrağı ama öyle ama böyle dikilecektir.

Eğer adalet yok olursa tıpkı şimdi olduğu gibi hak ve eşitlik duygusu silinmeye yüz tutacaktır. Yoksulluk milletimizin sırtında bir kamburdur. Türkiye'ye yolsuzluk çiftliğine çevirenler bu karanlık tablonun sorumlusudur. Sosyal bünyemiz hastalanmaktadır. Ekonomi tökezlerken bireysel hak alanları daralmaktadır. Bu vahim tablo Türkiye için felaket demektir.

'AKP KADINLARA MELEZ VE MİYOP BAKIYOR'

Sağlık alanında pembe tablolar çizilirlen Van'da ölen küçük yavrumuzun cesedi çuvallarda taşınmıştır. Bir yanda villasındaki haram parayı sıfırlayamayanlar varken bir yandan giyecek ayakkabı bulamadığı için okula gidemeyen 4 kardeşin dramı vardır.

Saray katipliğinden öteye gidemeyen Erdoğan, bu acı olayları gündemine almalıdır.

Kadınlara tek kariyerinin annelik olmasını söyleyen AKP'nin bu melez ve miyop bakışına Türk milleti cevabı sandıkta verecektir.

3 çocuğa teşvik ederek vereceği parayı kademe kademe artırıyorlar. Hiçbir yavrumuzun değeri parayla ölçülemez.

'CHARLİE HEBDO'YA SALDIRI İNSANLIK DIŞIDIR'

Kimden gelirse gelsin terör faaliyetleri insanlık dışı bir yöntemdir. Fransa'da yapılan saldırılar, bir insanlık dışıdır. İnandığımız bir şey varsa o da şudur; hiçbir gaye, masum insanların öldürülmesini haklı çıkaramayacaktır. Teröristler kan döken insan artıklarıdır.

Kan sadece Paris'te akmamıştır, ölümler sadece orada yaşanmamıştır. Türkiye  on yıllardır terörle boğuşmaktadır. Komşu ülkelerde hangi taşı kaldırsak ya bir paylaşım kavgası ya da etnik kavga çıkmaktadır. Böyle bir atmosferde bazı terör örgütleri yaşama alanı bulmuşladır. Fransa'da ölen 17 kişiyi elbette üzülelim; ama aynı vicdani tutumu, Avrupa liderlerinden Kerkük, Gazze, Mogadişu için istemek de en doğal hakkımızdır.

DOĞU TÜRKİSTAN HEDER OLDU, KİMSE GÜNDEMİNE ALMADI

Bakınız 8 Ocak'ta Boko Haram militanları iki bin kişiyi acımasızca öldürmüştür. Fransa için dünyayı ayağa kaldıranlar aynı hassasiyeti Nijerya için göstermemiştir. Yıllardır Müslümanlar katledildi, kadınlara tecavüz edildi. Kortej halinde yürüyenlere rastlanmadı. Doğu Türkistan heder oldu, kimse gündemine almadı.

Biz teröre kundaktaki yavrularımızı verirken teröristler Fransa sokaklarında geziyorlardı. Birkaç Mehmetçik için Meclis toplanmaz diyenler, Fransa için koştura koştura kuyruğa girmiştir. Çelişkiye bakınız.

İmralı canisine teslim olmak ilkesel bir tutum mudur iffetsizlik midir? Meclis Soruşturma Komisyonu'nda rüşvetçileri kurtarmak ilkeli olmakla nasıl bağdaşacaktır. Başbakan Davutoğlu'nun Fransa yollarına düşmesi ikiyüzlülüğünün eseridir.

Fransa'da vuku bulan trajedi, Batı ülkelerinin çifte standartlardan kaçınması için bir dönüm noktası olmalıdır. Terör hangi ülkede ortaya çıkarsa çıksın insana ve insanlığa zarar verir."

Sıradaki haber yükleniyor...