Bahçeli: Bu adalet mi?

MHP lideri Devlet Bahçeli, 17 Aralık soruşturmasında işadamı Rıza Sarraf ve iki bakanın oğlunun da tahliye edilmesine tepki gösterdi. “Bu hak mıdır, adalet midir?” diye soran Bahçeli, bir kez daha sandığı adres gösterdi

01 Mart 2014, Cumartesi 16:08
A A

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balıkesir’in Susurluk ilçesinde düzenlenen mitingde konuştu.

Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de kendisine göre bir güç yaratmaya çalışan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet sorgulamasında hangi tedbiri alırsa alsın, kimi içerden çıkartırsa çıkarsın… Hele hele İranlı bir uşak var, adam 74 gün içinde çıktı. Şimdi İstanbul'da dolaşacak. Bu hak mıdır, bu adalet midir?

Öyleyse bunu yapan şahsiyetler bu yolsuzluk ve rüşveti aklatmazlarsa, milletin gözünde var ise cezasını verdirtmek yok ise bunlar masumdur demek için adalet ve yargıya engel olmamalı, yollarını açmalı ve gereğini yapmalıdır.

Yolsuzluk ve rüşveti bu toplumda yaşatalım mı yaşatmayalım mı? Eğer yaşatmamaya kararlıysak, bunu demokrasi içinde yapmalıyız. Demokrasi içerisinde bunun yolu seçimdir.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.