Bahçeli'den kritik uyarı: Alarm zilleri çalıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Ülkemizin durumu parlak sayılamayacaktır. Artan eşitsizliklerle alarm zili çalmaktadır." dedi, NATO ve ABD'nin PKK/PYD/YPG desteklerini de sert bir dille eleştirdi.

30 Mayıs 2017, Salı 10:40
A A
Bahçeli'den kritik uyarı: Alarm zilleri çalıyor
İşte satır başları...

Nasıl olmuştur da koskoca İslam dünyası manevi hastalığa kapılmış birbirine düşmüştür. Din düşmanları takiyye maskesi takıp iblise hizmetkarlığa soyundular.

En acısı da yüce dinimizi hain amaçlarına alet etmeye çalışan terör örgütlerinin varlığıdır. FETÖ'ya bakın bunu göreceksiniz.

İslamla terörü yanyana getirmek soysuz bir saptırma ve uydurmadır.

Ramazan ayı aç kalma diyet yapma ayı değildir biz olma iman tazeleme ayıdır. Bolluk paylaşma dayanışma kardeşlik halkalarını genişletme ayıdır.

Ortadoğu emperyalizmin her türü baskı ve tehdidine açık ve korumasız durumdadır.

Her terör örgütü zalim her terör eylemi ise zulmün ta kendisidir. Teröre net tavır alamayan ülkeler bilsin ki zulme ortak olan destek çıkan potansiyel düşmanlardır.


"ALARM ZİLİ ÇALIYOR"


Ülkemizin durumu parlak sayılamayacaktır. İslam aleminin büyük bir kesimi yoksullukla savaşıp, sağlık hizmetleri, temiz su ya da düzenli elektriği bulunmaya gecekondu mahallelerine tıkışmışken, küçük bir kaymak tabaka yeraltı ve yerüstü zenginlikleri sömürmektedir.

Artan eşitsizliklerle alarm zili çalmaktadır. İnsan onurunun çiğnenmesi, insani kazanımlarım çürümeye bırakılması, karamsar bekleyişleri tırmandırmaktadır. Gerilimler insanlığı adeta darboğazlara sürüklemektedir. Sorunlar ağırlaşmakta, içinden çıkılmaz hale gelmektedir. Herkesin göründüğü gibi olmaya veya olduğu gibi görünmeye ihtiyacı vardır. Tutarlı olmak budur. Ahlaklı olmak da bunu gerektirecektir. Maneviyatımızın hisarları delik deşik olmuşsa, kısa ömrümüzde anlaşmazlık ve cepheleşmelere yakamızı kaptırmışsak mutlaka bir yerlerde vahim bir hata var demektir. Onu bunu çekiştirmekten kimse vazgeçmez, bundan da çekinmez. Kul hakkı denir, yetim malından bahsedilir fakat bunlar sözde kalır, nitekim refakat ve riayet eden çıkmaz.


"KAYMAK TABAKA ZENGİNLİKLERİ SÖMÜRMEKTEDİR"


Geldiğimiz bu aşamada bunları konuşmaktan daha fazlasını yapmalıyız. İmanımızın kutlu ve kuşatıcı buyruğuna daha çok kulak vermeliyiz. İnandığımız gibi yaşamaktan başka seçeneğimizin olmadığını bilmeliyiz. İslam aleminin yeni bir diriliş ruhu ile üzerindeki ölü toprağı atması kaçınılmaz bir zarurettir. Ülkemizin durumu da parlak sayılamayacaktır. İslam aleminin büyük bir kesimi yoksullukla savaşıp, sağlık hizmetleri, temiz su ya da düzenli elektriği bulunmaya gecekondu mahallelerine tıkışmışken, küçük bir kaymak tabaka yeraltı ve yerüstü zenginlikleri sömürmektedir. Ne olmuş da İslam dünyası birbirine düşmüştür? Terörizm ne olmuş da kamp kurmuştur?


"SİLAH ANLAŞMASI HANGİ MANTIĞIN SONUCU?"


Riyad yönetiminin ABD ile kılıç dansı eşliğinde 110 milyar dolarlık silah anlaşması hangi mantık sonucudur? ABD Başkanı'nın "Benim için rejimler önemlidir" sözünün adresi neresidir? Petrol kuyularından dolar çıktı ama insanlık o kuyulara gömüldü. Yerin altı, yerin üstüne çıkarıldı, yerin üstü de yerin altına sokuldu. En kötüsü de İslam'ı kullanan, yüce dinimizi emellerine alet etmeye kalkan terörün varlığıdır.


"CİCİ ÇOCUKLAR DEĞİL BASBAYAĞI HAİNDİR"


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Brüksel'de katıldığı NATO zirvesinde aklımıza yatmayan kararlar alınmıştır. Bu kararlardan biri NATO'nun IŞİD'le Rakka operasyonuna katılacağıdır. Gündemde PKK PYD YPG yoktur. Türkiye'nin Rakka operasyonunda bunların kullanılmaması önerisinin reddi art niyetli olarak değerlendirilmektedir.  ABD tüm itirazlara rağmen PKK YPG'ye silah vermektedir. Ne demek NATO, PYD, PKK, YPG'nin aynı çizgide olması? İzahı ne şekilde yapılacak bir çirkinliktir. NATO bugüne kadar herhangi bir yaramıza merhem olmuş değildir. NATO bu kadar ucuz mudur? Rakka operasyonuna katılsın buna diyeceğimiz yoktur ancak terör örgütleriyle NATO'nun ne işi vardır? Brüksel ve Washington'dan bakıldığında bu insan azmanları nasıl görünmektedir? Bunlar çiçek toplayan cici çocuklar değildir basbayağı canidir haindir!


"ÇARŞI'YI ÖZELLİKLE TEBRİK EDİYORUM"


Bir Beşiktaşlı olarak elbette şampiyonluktan mutluluk duydum. Beşiktaş kulübünün futbolcularını teknik heyetini takımlarını yalnız bırakmayan taraftarlarımızı özellikle Çarşı'yı özellikle tebrik ediyorum. Asıl olan hayattır hayat da Beşiktaş'tır.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.