Bahçeli'den Azerbaycan eleştirisi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ermenistan'ın kazanmak için Azerbaycan'ın kaybedildiğini savundu

20 Ekim 2009, Salı 11:23
A A

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, son dönemde yaşanan gelişmelerin, Azerbaycan’la olan ilişkileri son derece tehlikeli bir yola soktuğunu, Azerilerin tepkilerinin had safhaya ulaştığını savundu.

Bakü’deki bir şehitlikte bulunan “Türkiye bayraklarının kaldırılması” haberlerine de değinen Bahçeli, bu haberlerin ‘Anadolu Türklüğünü’ derinden üzdüğünü ve incittiğini kaydetti. Bahçeli, “Buradan, Azerbaycanlı kardeşlerimize seslenmek istiyorum,” dedi ve şöyle devam etti: “Hükümetin Ermenistan’la yakınlaşmasındaki üslup, seviye ve yöntem, hepimizi olduğu gibi sizleri de öfkelendirmiş olabilir.

'PROTOKOLLER, AK PARTİ'YE AİTTİR'
Bu konuda yapacağınız eleştirilerin ve göstereceğiniz tepkilerin, mensubu olduğunuz Türk milletinin mukaddesatına saygıyı esas alması şarttır. Üstelik, bu tür bir tepki şekli ve milli hassasiyetleri aşan itici tavır, iki kardeşin arasını açmak isteyenlerin de ekmeğine yağ sürecektir. Türkiye’nin Ermenistan’la imzaladığı protokollerin keyfiyeti, bugün iktidarı elinde tutan Adalet ve Kalkınma Partisi’ne aittir; Türk milletinin tamamının iradesini ve duygularını yansıtmaz.”

'VAHİM 'BAYRAK' HATASI TELAFİ EDİLMELİ'
“Ecdadımızın yadigarı olan al bayrağımızın hatıralarına saygı gösterilmesi, hepimizin dileği ve mecburiyetidir,” diyen Bahçeli başta Cumhurbaşkanı Aliyev olmak üzere yetkililerden, ‘vahim hatanın’ derhal telafi edilmesini beklediklerini dile getirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.